خدمات پرستاری در منزل - توانبخش

موسسات ارائه خدمات پرستاری در منزل با هدف ایجاد آسایش بیشتر و خدمات رسانی به بیماران، سالمندان، کودکان و خانواده های آنها ایجاد شدند.

امروزه به دلیل مشغله افراد جهت نگهداری از کودکان، سالمندان و یا بیماران خود اقبال عمومی برای استفاده از خدمات پرستاری در منزل روز به روز در حال افزایش است.

موسسه پرستاری توانبخش با سالها سابقه درخشان در امور پرستاری از سالمندان، کودکان و بیماران در منازل و بیمارستانها آماده ارائه کلیه خدمات پرستاری در منزل به شما عزیزان می باشد.

در این مقاله به شناخت انواع این خدمات می پردازیم و بیشتر با این موسسه آشنا می شویم پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه مقاله اکسیژن تراپی با نازال و ماسک در منزل را از دست ندهید. 

خدمات پرستاری در منزل - سالمند

انواع خدمات پرستاری در منزل

– خدمات پرستاری:

این خدمات مخصوص افراد بیمار است و انجام اموری نظیر انواع پانسمان، تزریقات، شستشوی زخمها، خدمات سونداژ یا گاواژ، کنترل علائم حیاتی بطور مرتب و … شامل می شود.

– خدمات مراقبتی:

این نوع خدمت شامل خدمت به سالمندان، خدمت به کودکان و خدمت به بیماران است. این خدمات شامل نظافت منزل، آشپزی کردن، غذا دادن به افراد تحت مراقبت، دادن دارو، نظافت شخصی، شستن لباسها، سرگرم کردن و هم صحبتی، انجام خریدهای منزل و … می شود.

– خدمات همراه و همدم :

اعزام مراقب و همراه برای سالمندان بیمار یا سالم که به تنهایی زندگی می کنند و نیاز به یک هم صحبت دارند که تنها نباشند و در امور منزل نیز به آنها کمک کند.

– خدمات همراه و مراقب بیمار در بیمارستان:

این خدمت شامل بیمارانی می شود که در بیمارستان بستری هستند و کسی را ندارند که همراه بیمار در بیمارستان باشد و بصورت شبانه روزی از آنها در بیمارستان مراقبت کند.

– خدمات توانبخشی:

این خدمت برای افرادی است که مشکلات حرکتی دارند که در اثر جراحی ارتوپدی، سکته مغزی، ضایعه نخاعی، کم شنوایی، سوختگی و یا عدم تعادل بوجود آمده است.

– خدمات آموزشی:

از دیگر خدماتی است که موسسات ارائه خدمات پرستاری به افرادی که به آن نیاز دارند می دهند. پرستار اعزام شده به منزل می تواند آموزشهای مراقبت از نوزاد به مادران جوان، آموزش های بهداشتی و مراقبتی لازم در دوران بارداری، آموزش داشتن تغذیه و سبک زندگی سالم، مقابله با بیماریهای واگیردار، آموزش رعایت بهداشت در موارد مختلف و … را به افراد خانواده بدهد.

پیشنهاد می کنیم مقاله انجام تست قند خون توسط پرستار در منزل را مطالعه نمایید. 

خدمات پرستاری در منزل - بیمار

مزایای استفاده از خدمات پرستاری در منزل

  1. مقرون به صرفه بودن این روش نسبت به سایر روشها
  2. گذراندن مراحل درمانی برای بیمار در منزل به جای بستری شدن در بیمارستان و تحمل فضای بیمارستان
  3. ایمنی از ابتلا شدن به بیماریهای واگیرداری که در مراکز بهداشتی و درمانی ممکن است وجود داشته باشد
  4. کمک و حمایت از افراد خانواده در مراقبت و نگهداری از کودک، سالمند و بیمار در خانواده
  5. اشغال نشدن بی مورد تخت های بیمارستانی خصوصا در دوره شیوع کرونا که با کمبود تخت در بیمارستانها مواجه هستیم.
  6. ایجاد روحیه بهتر در بیمار و تسریع روند درمان او به دلیل حضور در محیط گرم خانواده

موسسه پرستاری توانبخش

موسسه پرستاری توانبخش با داشتن 20 سال سابقه در امور اعزام پرستار و کادر نگهداری و درمانی آماده است که بهترین خدمات پرستاری را در زمینه مراقبت و نگهداری از کودک، سالمند و بیمار در منزل و بیمارستان به صورت روزانه و شبانه روزی به شما عزیزان تقدیم نماید.