ویزیت پزشک در منزل - توانبخش

ویزیت پزشک در منزل خدمتی است برای بیمارانی که توانایی مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان را به دلایلی نظیرکهولت سن، بیماریهای حاد، محدودیت های حرکتی و جسمانی ندارند و خانواده آنها ترجیح می دهند پزشک برای ویزیت آنها به منزلشان مراجعه نماید.

موسسه پرستاری توانبخش با در اختیار داشتن پرسنل مجرب و متخصص آمادگی ارائه خدمات پرستاری و ویزیت پزشک در منزل را به شما عزیزان ارائه می دهد. در این مقاله نیز بیشتر با این خدمت آشنا خواهیم شد پس تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

انواع خدمات ویزیت پزشک در منزل

  1. معاینه بیمار شامل کنترل علائم حیاتی مثل نبض، فشار خون، تنفس، درجه حرارت بدن و کنترل سطح هوشیاری
  2. فیزیوتراپی
  3. سرم تراپی ها و تزریقات
  4. انجام اکو قلب و نوار قلب در منزل
  5. رسیدگی به زخم ها و انجام انواع پانسمان
  6. سونوگرافی و رادیولوژی
  7. نمونه گیری آزمایش، تشخیص و تجویز دارو

پیشنهاد می کنیم مقاله تعویض پانسمان در منزل و 6 مرحله انجام آن  را مطالعه نمایید. 

ویزیت پزشک در منزل - سالمند

ویزیت پزشک در منزل

برای انجام ویزیت پزشک متخصص باید تجربه و دانش لازم را داشته باشد و تجهیزات قابل حمل پزشکی را با خود داشته باشد و مهارتهایی در زمینه روانشناسی برای ایجاد یک ارتباط موثر با بیمار را داشته باشد.

پزشکان (عمومی، متخصص و فوق تخصص) موسسه پرستاری توانبخش بعد از اعلام مرکز با بیمار یا خانواده اش تماس می گیرند و شرح حال بیمار گرفته می شود و در اسرع وقت پزشک خود را برای ویزیت به منزل بیمار میرساند و معاینات و اقدامات درمانی لازم را انجام می دهد.

پزشک به دلیل اینکه شرح حال کاملی از بیمار یا خانواده اش در مورد بیماری دریافت کرده است تجهیزات لازم برای آن بیماری را با خود همراه دارد تا اگر نیاز به اقداماتی شد آمادگی لازم را داشته باشد تا در کوتاه ترین زمان بتواند کمک موثری به بیمار نماید.

در دوره شیوع کرونا به سر می بریم و می دانیم که فردی که به کرونا مبتلا شده است بهتر است در منزل بماند و قرنطینه شود و از تماس با افراد خانواده یا محیط بیرون خودداری نماید.

بهترین راه برای استفاده از خدمات پزشکی در این گونه موارد ویزیت پزشک در منزل است که پزشک با حضور در منزل بیمار و معاینه او داروهای لازم را برای او تجویز می نماید.

اگر بیمار کرونایی در منزل دارید که اوضاع وخیمی هم دارد می توانید از خدمات پزشکی موسسه توانبخش بصورت ویزیت پزشک در منزل استفاده نمایید.

پیشنهاد می کنیم مطالعه مقاله کنترل علائم حیاتی بیمار در منزل را از دست ندهید.

ویزیت پزشک در منزل - کودکان

برخی بیماران به دلایلی مجبور به استراحت مطلق در منزل هستند که حتی استفاده از حمام و دستشویی به صورت سرپایی برای آنها منع می شود.

برخی خانم های باردار که بارداری های پرخطر دارند و از طرف پزشک متخصص زنان از هر گونه تحرک منع می شوند برای اقدامات پزشکی بارداری خود، انجام آزمایش، سونوگرافی و … چه باید بکنند؟ این گونه افراد چه طور می توانند برای بیماری خود به پزشک مراجعه نمایند؟

در اینجا خدمات پزشکی بصورت ویزیت پزشک در منزل به کمک این افراد می آید و پزشک با حضور در منزل انجام کلیه خدمات پزشکی را با تجهیزات مخصوص و قابل حمل انجام می دهد.

موسسه توانبخش با داشتن پزشکان متخصص و متبحر در زمینه های گوناگون پزشکی آماده اعزام پزشک به منازل می باشد کافیست با این مرکز تماس بگیرید.

موسسه پرستاری توانبخش

موسسه پرستاری توانبخش با داشتن 20 سال سابقه در امور اعزام پرستار و کادر نگهداری و درمانی آماده است که بهترین خدمات پرستاری را در زمینه مراقبت و نگهداری از کودک، سالمند و بیمار در منزل و بیمارستان به صورت روزانه و شبانه روزی به شما عزیزان تقدیم نماید.