[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_column_text]

پرستاری از سالمند در بیمارستان

در پرستاری سالمند در بیمارستان به چه مواردی باید اهمیت داد؟ امروزه سالمندان ترجیح می دهند در محیط آرام منزل خود زندگی کنند ولی برخی مواقع سالمندان به خاطر شرایط درمانی خود باید در مراکز درمانی همچون بیمارستان بستری باشند. سالمندان در این شرایط نسبت به شرایط عادی به مراقبت های بیشتری نیازمند هستند و بایستی به طور ویژه از آنها مراقب کرد. اگر شرایط پرستاری از آنها برای شما مقدور نیست از یک مراکز درمانی معتبر کمک بگیرید تا پرستاری مطمئن و توانمندی که به خوبی انجام وظیفه کند به شما معرفی کنند. دوستان با ما در خواندن این مقاله همراه باشید.

پرستاری سالمند در بیمارستان

وقتی سالمند در بیمارستان بستری است علاوه بر نیازهای شخصی باید نیازهای درمانی آن هم مورد اهمیت قرار گیرد به نوعی نیازهای درمانی آن در اولویت قرار دارند. نگهداری و پرستاری سالمند در این شرایط حیاتی است بایستی حتما دارای مراقب باشد.

پرستاری از سالمند در منزل

آیا پرستاری از سالمند به من هم مربوط می شود:

شاید برخی پدر و مادر جوان و سالمی داشته باشند و خدمت به آنها را جزو وظایف خود ندانند. باید آنها هم این زمینه را در خود شکوفا کنند که روزی سر می رسد که بیشتر از حال کنونی باید به والدین خود رسیدگی کنند. این را بدانیم پدر و مادر برایشان خیلی سخت است که روزی به کسی نیازمند باشند و این را قبول ندارند که روزی باید کسی مراقب آنها باشد (به مانند کودکی که فکر می کند خود بزرگ است و نیاز به مراقبت ندارد) پس ما نباید منتظر درخواست آنها بمانیم خودمان باید تدبیر بیاندیشیم.

مراقبت از سالمند

سالمند وقتی در بیمارستان بستری است به مراقبت نیازمند است و مراقبت یک پله بالاتر و سخت تر از نگهداری از آنها می باشد. نیاز به تجربه و داشتن یکسری مهارت ها می باشد. مهارت های همچون گرفتن قندخون، فشار خون، گرفتن نبض، استفاده از تب سنج و … می باشد و شما باید مراقبت را با علاقه انجام دهید چراکه از روی بی حوصلگی باشد نتایج درمانی به جای مثبت بودن نتایج معکوسی خواهند داشت.

رفتار سالمند

برخی سالمندان به علت کهولت سن بدعادت و اخلاقشان تلخ می شود و وقتی به لحاظ سلامتی تندرست نیستند این تندخویی آنها دو چندان می شود در این موقعیت باید صبوری و مهربانی به خرج داد تا رنجی و ناراحتی سالمند بیشتر نشود.
در رفتار با سالمندان باید خیلی مراقب بود که طوری رفتار کنید که آنها ناراحت نشوند و مخصوصا هنگامی که سالمند بیمار است باید بیشتر مراقب رفتارتان باشیم. برخی مواقع ممکن است سالمندان مواد غذایی را که برای سلامتی آنها ضرر دارد مصرف کنند. شما نباید برای ترغیب آنها رفتاری فرمانی و دستوری داشته باشید. اگر رفتاری دستوری داشته باشید مطمئنا آنها از شما فاصله خواهند گرفت و احساس می کنند با کهنسال شدنشان آزادی عمل از آنها گرفته شده است و رفته رفته روحیه خود را از دست می دهند و غمگین می شوند و در نتیجه علاوه بر اینکه مشکل جسمی آنها برطرف نخواهد شد بلکه مشکل روحی هم به آن اضافه خواهد شد.

بیماریهای یک سالمند

اصولا سالمندان فقط از یک بیماری رنجیده خاطر نیستند اکثرا به دلیل کهولت و فرسودگی جسم بیش از یک بیماری دارند باید مواقعی که پزشک آنها را ویزیت می کند تمام بیماریهای یا اگر جراحی هم داشته را به پزشک آن بگویید تا داروهای درمانی و راه های درمانی صحیحی برای آنها در نظر گرفته شود.

از تندخویی سالمندان ناراحت نشوید

برای بهبودی بیماری هرچه سریع تر سالمندان به هنگام تکلم بهتر است با مهربانی، صبوری و با احترام انجام دهید که در خرسندی و شادابی آنها تاثیر به سزایی خواهد داشت. روحیه شاد خیلی در سلامت جسمانی تاثیر گذار است. شما نباید از رفتار تند آنها ناراحت شوید چرا که این رفتار تند خویی آنها بر گرفته از رنجی است که آنها دارند تحمل می کنند بهتر است آنها را به خوبی درک کنیم.

پرستار از سالمند در بیمارستان

در برخی مواقع نزدیکان یک سالمند برایشان مقدور نیست تا در بیمارستان آنطور که شایسته سالمندشان است به آن خدمت رسانی و خدمت کنند در این صورت باید در کنار آن پاره وقت خود که خود به سالمند رسیدگی می کنند یک فرد مورد اعتماد و باتجربه را برای پرستاری از سالمند خود انتخاب کنند. یک پرستار سالمند باید به لحاظ جسمی و روحی سالم، پرانرژی، صبور، مهربان، دلسوز و باتجربه باشد که شما بتوانید در مواقعی که برای شما مقدور نیست به سالمند شما رسیدگی کند.

پرستاری سالمند در بیمارستان

حرف آخر

یادمان باشد بزرگان ما (فرقی نمی کند ولد ما یا ولد والدینمان) در گذشته برای آسایش ما از خود گذشتگی های فراوانی برای ما کردن ما اگر تمام دنیا را به پای آنها بریزیم باز نمی توانیم جبران کنیم. آنها در هر موقعیت و مکانی هستند (منزل، خانه سالمندان، بیمارستان) ما باید به طوری با آنها رفتار کنیم که کمتر احساس ناراحتی و دلتنگی کنند. آنها قبل از هر نیازی احتیاج به احترام و محبت دارند. زیرا آنها به اندازه کافی از اینکه در وضعیتی قرار گرفتن که دیگران باید از آنها مراقبت کنند، رنجیده خاطر هستند. پس شما باید به صورتی محبت کنید که آنها به هنگام کودکی به شما محبت کردند. (بدون هیچ منتی به شما محبت کردند و مراقب شما بودن) آنها برای خوشبختی شما تمام تلاش خود را کردند پس کمترین کاری که می توانید برای آنها کنید این است زمینه ای را فراهم کنید که در این سالهای ناتوانی زندگی آسان و بدون نگرانی داشته باشند. این فرصت برای شما تکرار نخواهد شد که بعد از چند سال دیگر به اشتباه خود پی ببرید که چرا در قبال آنها کم کاری یا اصلا خدمت نکردید. تجربه نشان می دهد هرکسی در این امور کم کاری کرده فقط فقط این بی مهری به خود آن شخص برگشته و از آن شرایط بدتر برای آن اتفاق افتاده. به عبارتی چرخش روزگار آن فرد را بدتر از شرایط پدر و مادرش قرار داده. پس یادمان باشد رفتار ما با بزرگان مان همانند بذری است که در آینده خودمان از آن برداشت خواهیم کرد. اگر همه با این دید به پدر و مادر خود بنگرند بهترین خدمت ها را به آنها خواهند کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]