[vc_row][vc_column][vc_column_text]

پرستار نوزاد در منزل

امروزه با تغییر در سبک زندگی ها و افزایش مشغله زندگی پرستار نوزاد در منزل برای برخی مادران خیلی دشوار شده است. والدین در برخی مواقع توانایی مراقبت از نوزادشان را به خوبی ندارد در صورتی که نوزاد در طی مراحل اولیه زندگی خود است و از سبک زندگی این دنیا، فقط شیر خوردن و گریه کردن را می داند و هیچ حرکت یا اقدامی را برای مراقبت از خود را نمی داند و توانایی ندارد انجام دهد. باید هر لحظه حتی به هنگام خواب هم از آن غافل نشد. پس این موجود دوست داشتنی و بی دفاع اگر والدین توانایی مراقبت از آن را ندارند باید برای مراقبت از آن یک پرستار که قبلا در این زمینه تجربه کافی، انرژی لازم و علاقه فراوان به بچه دارد را استخدام کنند.

پرستار نوزاد در منزل

وظایف پرستار نوزاد

پرستار نوزاد در منزل دارایی وظایفی چون، خوراندن شیر، استحمام، رسیدن به سروضع نوزاد و عوض کردن لباس و پوشاک، در صورت داشتن دارو طبق دستور پزشک برای آن مصرف کند و آشپزی چرا که در برخی مواقع برای نوزاد لازم است از غذاهای کمکی استفاد کرد.

استخدام پرستار نوزاد در منزل

در استخدام پرستار نوزاد باید در وهله اول به سن آن توجه داشت. استخدام افراد کم سن وسال و کم تجربه به هیچ عنوان انتخاب درستی نخواهد بود. زیرا یک فرد بی تجربه یا کم تجربه که تاکنون در چنین موقعیت های قرار نگرفته ریسک پرخطر برای نوزاد شما بشمار می آید. طبیعی است که در برخی مواقع برای نوزاد موقعیتهای پرخطر پیش خواهد آمد. چنانچه پرستار نوزاد نتواند بر خود مسلط باشد و موقعیت را به خوبی مدیریت کند برای نوزاد شما ممکن است یک خطر غیرقابل جبران به حساب آید. از طرف دیگر هم اگر یک فرد سالخورده را برای پرستاری نوزاد انتخاب کنید قادر به مراقبت از نوزاد شما نخواهد بود. پیشنهاد ما برای پرستار کودک در رده سنی بین 27 تا 45 سال می باشد. چرا این افراد علاوه بر توانایی و انرژی کافی بلکه دارای تجربه کافی برای مراقبت و نگهداری نوزاد می توانند گزینه مناسبی باشند.

بازی پرستاری از نوزاد

اساساً حرف زدن با نوزاد آن را خیلی به وجد می آورد به نوعی این حرف زدن پرستار موجب می شود که دستگاه شنیداری نوزاد تکامل یابد پس یکی از وظایف پرستار این است به گونه ای شاد و هیجانی با نوزاد حرف بزند که نوزاد به فضای اطراف خود آشنا شود و از خود واکنش نشان دهد.

ویژگی پرستار نوزاد

جالب است که بدانیم نوزاد از ابتدا که به دنیا می آید از انسان های اطرافش الگو برداری می کند. از خانواده های عزیز می خواهم که برای انتخاب پرستار برای نوزاد خود دقت لازم را داشته باشند بلکه شما دارید برای فرزند خود یک الگو انتخاب می کنید. اغلب تصور می کنند که یک نفر را استخدام می کنند برای تر خشک کردن فرزندشان در صورتی که سخت در اشتباه اند. بهتر است هوشیار باشید در انتخاب پرستار و کسی را استخدام کنید که در همه نظر برای تربیت فرزند شما الگویی مناسب باشد چرا که نوزاد شما بیشتر در کنار پرستارش می باشد. بهتر است رده سنی پرستار نه خیلی جوان بی تجربه باشد و نه مسن کم انرژی بلکه فردی پخته باشد که هم با تجربه باشد و هم پرانرژی باشد. پرستار نوزاد باید صبور باشد تا فوراً خسته نشود و آن باید قادر به برقراری ارتباط با نوزاد باشد یعنی این توانایی را داشته باشد که حالت های مختلف نوزاد را درک کند که به نیازهای آن رسیدگی کند. این فهم و درک کردن به علاقه پرستار به این نوع مراقبت برمی گردد. اگر پرستار با گذارندن وقت با نوزاد لذت نبرد و از روی بیکاری به این کار روی آورده باشد نمی تواند برای نوزاد شما الگوی مناسبی باشد. نوزاد برای اینکه بتواند زبان به حرف زدن باز کند. یک پرستاری می خواهد که برای آن قصه بگوید، حرف بزند، قرآن بخواند، هنگام خواب برایش لالایی بخواند و… در کل رفتار درستی با نوزاد داشته باشد.

نیازهای یک نوزاد

نوزاد به دلیل آسیب پذیر بودنش باید در بدو تولد به طور حساسی مورد مراقبت قرار گیرد. درست است نوزاد در اوایل زندگی خود توان حرکت ندارد ولی با آن دوگوی زیبایش ( چشمانش) همه جا را رصد و جستجو می کند. مثلا بینایی آن نسبت به رنگ های مختلف اسباب بازی ها واکنش نشان می دهد و موجب هیجان زدگی و دست و پا زدن آنها می شود. در این رابطه باید پرستار نوزاد را با مسائل پیش پا افتاده پیرامونش آشنا کند. نوزاد در سن 6 ماهگی به بالا تحرکاتش خیلی بیشتر می شود و اندک اندک توانایی راه رفتن رو پیدا می کنند و در این سن برای داشتن انرژی لازم باید کمک غذایی به نوزاد هم داده شود. پرستار نوزاد در این سن به نوزاد کمک می کنه بتوانه به سر پا بایستد و حرف زدن را یاد بگیرد. داستان گفتن به تکامل قدرت شنیداری آن کمک کند. لازم به یادآوری است پس از به راه افتادن نوزاد با چهار دست پا و همچنین ایستادن باید خیلی مراقب آن بود چراکه با چهار دست و پا این توانایی را دارند که از پله ها بالا برود یا وقتی توانایی راه رفتن را پیدا کرد نوزاد خیلی رغبت دارد با دویدن راه برود. پرستار در این مواقع هم باید از آن غافل نشود در غیر این صورت ممکن است نوزاد سلامتیش به مخاطره بیافتد.

پرستار از نوزاد

افراد برای اشیاء گران قیمت منزل خود دوربین مداربسته نصب می کنند ولی بیشتر مواقع برای نگهداری نوزادشان توسط پرستار که از هر چیزی که باارزشتر است نسبت به این اقدام کم اهمیت تر هستند. در صورتی نوزاد خوب و بد هیچ رفتاری را تشخیص نمی دهد و توان گزارش دادن رفتار پرستار را به والدین ندارد و والدین هم که بی خبرند که در غیابشان چه بر فرزندشان گذشته است. پرستار ممکن است آن طور که شایسته مراقبت از یک نوزاد باشد را از خود نشان ندهند. پس بهتر است جوانب احتیاط را بکار ببرید چرا که اینجا پای مراقبت از پاره تن شما در میان است. پس بهتر است جوانب احتیاط را به جای آورید و از افراد معتبر یا از مراکز معتبر در استخدام پرستار نوزاد کمک بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]