پرستار کودک در منزل

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

پرستار کودک در منزل

پرستار کودک در منزل از جمله خدمات خیلی حیاتی به شمار می آید این مراقبت با پرستار نوزاد در منزل متفاوت است. چراکه مراقب های نوزاد بیشتر فیزیکی می باشد ولی مراقبت از کودک به دلیل بالا بودن سنشان نسبت به نوزاد ملزم به صرف وقت و توان بیشتری برای برقراری ارتباط جهت شکوفایی خلاقیت کودک می باشد. شما با استفاده از یک فردی که تحصیلات آن در زمینه کودکیاری است می توانید گام های بیشتری را برای تربیت فرزندانتان بردارید. یک کودکیار می تواند علاوه بر مراقبت در منزل و بیرون از منزل مناسب با شخصیت فردی کودک شما به آن کمک کند تا شخصیت آن به خوبی شکوفا شود و مهارت های لازم را به دست آورد.

پرستار کودک در منزل

دوره های پرستاری از کودک

یک پرستار خوب می تواند خود را به بهترین وجه ممکن بین دیگر پرستاران، برجسته تر نشان دهد. اگر یک پرستار می خواهد شایسته باشد باید قبل از آغاز به کار آموزش های لازم را سپری کرده باشد. این آموزش ها شامل کسب مهارت کمک های اولیه و دوره مراقبت از کودک می باشد. با وجود اینکه مهارت های دیگری هم موجود است ولی موارد مذکور در اولویت می باشند. یک دوره دیگر هم بنام کار پرستار کودک است که در زیر نظر صلیب سرخ در خیلی از مناطق دنیا برپا می شود. این دوره یکی از با ارزشترین دوره ها در زمینه پرستاری می باشد. این دوره به صورت حضوری و غیرحضوری می باشد و در طول یک روز برپا می شود این دوره موجب می شود که پرستار با علم و تسلط بیشتری انجام وظیفه کند البته در مقابلش حقوق پرستار هم افزایش خواهد یافت. چرا که پرستار در هر شرایطی می تواند به خوبی امورات فرزندان شما را اداره کنند.

یک پرستار کودک خوب

• یک پرستار خوب نگرانی های پدر ومادر کودک را درک می کند و با آنها کمک و همکاری دارد.
• یک پرستار خوب به فرزندان شما می تواند کمک کند که مسیر درستی را برای محقق شدن اهدافش انتخاب کند و آن را در این مسیر همراهی کند.
• یک پرستار خوب هوشمندانه در کنار بازی های کودکانه فضای مفرحی را برای یادگیری کودک محیا می کند.
• یک پرستار خوب قادر است کودک را به لحاظ عاطفی درک کند و به آن پاسخ دهد.
• یک پرستار خوب با برقراری ارتباط با کودک می تواند به احتیاجات آن پی ببرد.
• یک پرستار کودک علاوه بر مراقبت در خانه باید اوقات فراقت کودک را هم مدیریت کند.
• یک پرستار خوب، کودک را در مراحل زندگی اش اعم از منزل، رفت و آمد مدرسه، دوران ناخوشی حال کودک، گردش های بیرونی، همراهی می کند.
• یک پرستار خوب به کودک آموزش می دهد که محیط اطراف خود را کمتر به هم بریزد یا کثیف کند.
• یک پرستار خوب با کودک بازی و ورزش می کند.
• یک پرستار خوب در تهیه یک برنامه غذایی سالم با توجه به ذائقه کودک کوشا است.

فنون مراقبت و نگهداری کودک

برای آگاهی فنون مراقبت و نگهداری کودک باید دانست سال های رشد و تکامل یک انسان از ماه های نخستین آن آغاز می شود و در دوران کودکی به حداکثر رشد خود می رسد و در این روند باید والدین به رشد و سلامت کودک توجه داشته باشند که کودک از سیر تکامل طبیعی خود خارج نشود.

کودک باید هم کودکی کند و در کنار کودکی خود تجربه ها و مهارت های لازم را با زبان کودکی بیاموزد تا بتواند رفته رفته رشد و راه تکاملی خود را با موفقیت سپری کند. خیلی ها در امور تربیتی فرزندان خود کم اهمیت هستند چراکه بر این باور اشتباه اند که کودک فقط به غذا، پوشاک، خواب لازم نیازمند است در صورتی که کودک علاوه بر این نیازها، سیر تکامل آن به گونه ای است که همواره نیاز به فراگیری است و هر لحظه در حال یادگیری است پس باید آن را در محیط های سالم و درست قرار داد.

باید در غیاب خود تربیت و مراقبت آن را به فردی که معتمدی باشد و به لحاظ شخصیتی و رفتاری مشکلی نداشته باشد ( افراد معتمد و مراکز معتبر معرف آنها باشد ) چراکه آن برای کودک شما الگو می باشد و قادر است تاثیر بسزای در شکوفایی استعدادهای کودک گذارند. پس فقط برای پرستار تخصص لازم نیست بلکه به لحاظ شخصیتی باید فردی قابل اعتماد باشد.

پرستار کودک در منزل

نرخ پرستاری کودک در منزل

عوامل مختلفی در تعیین نرخ پرستاری کودک می توانند تاثیر گذار باشند.
1. ساعت کاری یکی از عوامل مهم در تعیین نرخ پرستاری است. برخی برای روز و ساعت مشخصی درخواست پرستار دارند و برخی هم پرستار را به صورت شبانه روی خواستارند.
2. این نرخ گذاری به تعداد وظایف درخواستی خانواده کودک هم مرتبط می باشد برخی خانواده ها به علاوه وظایف اصلی پرستار وظایف بیشتری به پرستار محول می کنند که این هم موجب افزایش حقوق پرستار خواهد شد.
3. این نرخ به فاصله مکانی سکونت شما تا منزل پرستار هم بستگی دارد پس بهتر است در نزدیکترین جای ممکن پرستار استخدام کنید که شما مجبور به پرداخت هزینه اضافی نباشید.
4. به شرایط و وضعیت جسمی کودک هم بستگی خواهد داشت. مسلماً وقتی کودک بیمار باشد به مراقبت بیشتری نیاز دارد و حقوق پرداختی به پرستار هم باید بیشتر باشد.
5. به رده سنی بچه هم بستگی دارد. نرخ پرستار نوزاد بیشتر از کودک می باشد. چرا که مراقب های بهداشتی بیشتری را در بر خواهد داشت.

مراقب نگهداری کودک

کودکیار می تواند یک کمکی بسیار قدرتمند برای والدین در نگهدار کودک باشد. زیرا سبک زندگی امروزه موجب شده والدین در برخی مواقع یا بیشتر اوقات در مراقبت فرزندانشان نیاز مبرم به یک همیار داشته باشند. انتخاب کودکیار طبق نیازهای مراقبتی کودک صورت می گیرد. پس والدین قبل از اقدام برای استخدام پرستار باید نیازهای کودک را بررسی کنند و کسی را استخدام کنند که با نیاز کودکشان مغایرت داشته باشد.
لازم به یادآوری است که قدردان پرستاری که بخوبی انجام وظیفه می کند، باشید. به آسانی آن را از دست ندهید. چرا که با عوض کردن مکرر پرستار، ممکن است در شکل گیری شخصیت کودک شما مشکل بروز دهد. و این را بدانید بچه ها با هر کسی اخت نمی گیرند. پس لازم است از همان اول خشت را درست بنهید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]