خطر آلزایمر | خطرات آلزایمر

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آلزایمر نوعی اختلال حافظه می باشد. احتمال ابتلا به آلزایمر با افزایش سن در افراد بیشتر می شود. به همین دلیل در بین سالمندان بیشتر شاهد این بیماری حافظه می باشیم. اختلال آلزلیمر ممکن است بر روی قسمت های مختلف حافظه تاثیر بگذارد. به طور مثال ممکن است حافظه کوتاه مدت و یا بلند مدت را با مشکلاتی مواجه نماید. افرادی که با این اختلال مواجه هستند را نباید تنها گذاشت. خطرات آلزایمر در تنهایی موجب خواهد شد تا این افراد با فراموش کردن موارد مختلف موجب آسیب رسانی های کم یا زیاد به خود یا اطرافیانشان شوند.

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1568530082044{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

خطر آلزایمر برای سالمندان را جدی بگیرید!

[/vc_column_text][vc_column_text]

آلزایمر یک بیماری خاموش است. شاید افراد زیادی را دیده باشید که به این اختلال دچار هستند. اما از روی ظاهر نمی توان به وجود آلزایمر در آنها پی برد. اما خطر آلزایمر برای سالمندان یک مشکل جدی به شمار می رود. بسیاری سالمندان به دلیل فراموش کردن موارد مختلف و نبود کسی که به کمک آنها برسد به سلامت خود آسیب های رسانده اند. شاید تا کنون اصطلاح خطر آلزایمر را نشنیده باشید. زیرا این اختلال خود موجب آسیب های جسمی نمی شود. اما عوارض و تاثیرات آن ممکن است موجب آسیب هایی شود. پزشکان حرفه ای معتقدند که نباید چنین سالمندانی را تنها گذاشت. اگر افراد خانواده نمی توانند از ایشان نگهداری کنند بهتر است یک پرستار سالمند همیشه کنارشان باشد. در ادامه به بررسی های بیشتری در این باره خواهیم پرداخت.

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1568530454508{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

برخی خطرات آلزایمر

[/vc_column_text][vc_column_text]

دوباره کاری های آسیب رسان

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1783″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

از جمله خطر آلزایمر دوباره کاری های تکرار شونده است. به طور مثال ممکن است فرد آلزایمری به یادش باشد که باید به حمام برود. پس از استحمام از یاد ببرد که استحمام کرده است! همین حمام رفتن چندین باره می تواند موجب آسیب های جدی و بیماری شود. یک دوست پزشک در این باره می گفت که با بیماری مواجه بوده که بارها و بارها لباس هایش را شستشو می کرده است. پس از مدتی تمام لباس های او پوسیده و مستهلک شده بودند. این موارد بسیار است و علاوه بر آسیب به وسایل سلامت فرد را نیز تحت الشعاع قرار می دهند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

فراموش کردن جای وسایل

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1785″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

از کوچک ترین خطرات آلزایمر این است که این افراد مدام فراموش می کنند که وسایل خود را کجا گذاشته اند. به طور مثال فراموش می کنند که کلید خانه کجاست. به همین خاطر نمی توانند جایی بروند! یا فراموش می کنند که قرص و داروهای خود را کجا قرار داده بودند و به خاطر نخوردن دارو ممکن است دچار آسیب های جسمی خطرناک و جدی شوند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

فراموشی جغرافیا

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1791″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

بسیار دیده شده که افراد مبتلا به آلزایمر فراموش می کنند در چه مکان و جغرافیایی هستند. بسته به شدت اختلال میزان فراموشی و مدل های آن مختلف خواهد بود. در مواردی مشاهده شده که یک فرد مبتلا به آلزایمر سالها پیش در شهری زندگی می کرده و اکنون دیگر در آن شهر نیست. به همین جهت پس از خارج شدن از خانه به دلیل عدم تطابق تصور ذهنی در مورد مکان یابی با مشکلات جدی مانند گم شدن در خیابان و موارد دیگر رو به رو شده است. به همین جهت توصیه می شود افراد مبتلا به اختلال آلزایمر را تنها جایی نفرستید. همیشه کنار آنها باشید تا خطرات آلزایمر آنها را تهدید نکند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

عدم شناخت اطرافیان

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1787″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

خطر آلزایمر می تواند به صورت عدم شناخت دیگران ظهور کند. به طور مثال شخص دچار آلزایمر ممکن است اعضای اصلی خانواده خود را نیز نشناسد! تصور کنید که شخصی آلزایمری ناگهان ببیند که فردی وارد خانه شده است. ممکن است این فرد همسر یا فرزند او بوده باشد. به دلیل فراموشی نمی تواند نسبت او را به خاطر بیاورد. به همین خاطر تصور می کند که غریبه ای وارد خانه شده و احساس خطر می کند. طبیعی است که ممکن است با پلیس تماس بگیرد یا به او آسیب برساند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

فراموشی هویت

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1789″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

فراموش کردن هویت از جدی ترین خطرات آلزایمر به شمار می رود. در این صورت فرد فراموش می کند که کیست. به طور مثال نمی داند نامش چیست و هویت دقیق خود یا اطرافیان را نیز نمی داند! بدیهی است که اگر در خیابان گم شود حتی پلیس نیز به سختی می تواند به او کمک کند تا اطرافیانش را پیدا کند. فردی که خود را نمی شناسد اطرافیان را نیز به خاطر نمی آورد. به همین خاطر توصیه می شود که همیشه نام، شماره تلفن و آدرسی را در کاغذ بنویسید و در کیف یا جیب لباس این افراد قرار دهید تا اگر در جایی گم شدند پلیس بتواند به آنها کمک نماید.

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1568534976526{margin-top: 80px !important;}”][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1755″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/elder-sitter/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1754″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/blog/nurse-in-home/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1753″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/baby-sitter/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.