در حال بارگذاری ...
آرام کردن گریه نوزاد
۰۷ مهر

آرام کردن گریه نوزاد

نوزادان لطیف و حساس هستند. هر کسی خیلی سریع به آنها علاقه پیدا می کند. به همین دلیل ناراحتی و گریه ی آن ها نه تنها برای پدر و مادر بلکه برای اطرافیان نیز ناراحت کننده است. گریه ی نوزاد علت های زیادی می تواند داشته باشد. اما برخی اوقات نوزادان بدون هیچ دلیلی مهمی ممکن است گریه کنند. در ادامه چند ترفند ساده برای آرام کردن گریه ی نوزاد را به شما معرفی می کنیم. این راهکارهای ساده در بیشتر موارد موجب می شود تا نوزاد شما از گریه دست بکشد.

پرستار سالمند
پرستار در منزل
پرستار کودک

چند روش ساده برای آرام کردن گریه نوزاد

تکان دادن کودک

آرام کردن گریه نوزاد با تکان دادن

تکان دادن یک روش ساده برای آرام کردن گریه نوزاد است. شاید شما نیز دیده باشید که خیلی افرد هنگامی که نوزادی گریه می کند او را در آغوش گرفته و تکان می دهند. این روش از قدیم برای آرام کردن نوزاد و کودکان کوچک به کار می رود. تکان دادن کودک می تواند حداقل موقتی نوزاد را آرام تر کند. می توانید برای این که بهتر نتیجه بگیرید با حکاتی موزون با نظم و ترتیب نوزاد را آرام تر کنید.

ماساژ دادن

ماساژ برای آرام کردن گریه نوزاد

ماساژ دادن نیز یک راه خوب برای درمان گریه نوزاد است. ممکن است نوزاد شما در اثر خارش قسمتی از بدنش گریه کند. او نمی تواند خود را بخاراند و اصلا چیزی در این مورد نمی داند. یا ممکن است به خاطر دل درد گریه کند. بیشتر کودکان به خاطر مکیدن زیاد برای خوردن شیر دچار نفخ و باد معده می شوند. با ماساژ دادن بخشی از باد معده تخلیه می شود و یا خارش از بین می رود. همچنین اگر هیچ یک از این دلایل وجود نداشته باشد ماساژ دادن موجب آرامش می شود. ممکن است ببینید که با ماساژ دادن نوزاد نه تنها گریه او متوقف می شود بلکه به خواب می رود!

آواز خواندن

لالایی برای آرام کردن گریه نوزاد

آواز خواندن می تواند تاثیر زیادی بر حس و حال همه ی افراد داشته باشد. تاثیر آواز خواندن بر نوزادان نیز از این قضیه خارج نیست. می توانید از آواز خواندن برای آرام کردن نوزاد خود استفاده کنید. یک آواز ملایم و آرام با یک ریتم آرامش بخش موجب می شود تا نوزاد از گریه دست بکشد. به همین خاطر است که از قدیم برای آرام کردن گریه نوزاد و کودکان کوچک از لالایی استفاده می کردند. لالایی یک شعر ملایم بود که مادران و اطرافیان کودک در هنگام خواب برای کودک می خواندند تا با آرامش بیشتری به خواب برود.

با او بازی کنید

آرام کردن نوزاد با بازی کردن

می توانید با یک بازی ساده موجب شوید نوزاد شما از گریه دست بکشد و متوجه شما شود. در بسیاری مواقع در همان لحظه از گریه دست می کشد و به شما نگاه می کند. خیلی زود گریه را فراموش کرده و کنجکاو و شادان به شما توجه می کند. بازی کردن برای آرام کردن نوزاد حتی با بازی های ساده مانند تکان دادن یک عروسک یا پرتاب یک توپ به هوا نیز قابل انجام است. ممکن است خیلی سریع متوجه تغییر رفتار نوزاد شوید. نوزادی که چند لحظه قبل گریه می کرد حالا با خنده به بازی شما نگاه می کند و دست و پایش را تکان می دهد.

حرکات و صداهای خنده دار

آرام کردن نوزاد و کودک

با حرکات خنده دار  حتی ساده می توانید برای آرام کردن نوزاد استفاده کنید. حواس او خیلی سریع به شما و حرکاتی که انجام می دهید پرت می شود. حرکات ناگهانی و خیلی سریع با خنده برای آرام کردن گریه نوزاد خیلی موثر است. سعی کنید روی گشاده داشته باشید و خودتان هم لبخند داشته باشید تا انرژی شما به او نیز منتقل شود.

با او از خانه بیرون بروید

آرام کردن گریه نوزاد

ممکن است نوزاد شما نیاز به تنوع داشته باشد. او را در آغوش بگیرید و از خانه خارج شوید. دیدن محیط بیرون و مناظر دیگر و همچنین نور طبیعی برای بیشتر نوزادان جذاب است. اگر با یک گریه شدید و طولانی مواجه شدید می توانید از بیرون بردن از خانه برای آرام کردن گریه نوزاد استفاده کنید. البته اگر گریه دلیل خاصی مانند بیماری و درد نداشته باشد با این روش متوقف می شود.

ارسال دیدگاه