مراقبت از موی کودک

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مراقبت از موی کودک بسیار مهم است. در بدو تولد ممکن است کودکان پر مو باشند. یا حتی موهای پراکنده داشته باشند. البته موهای نوزادی و کودکی کم کم می زیرند و موهای جدید با جنس جدید می روید. اگر از همان ابتدا تکنیک های مراقبتی را رعایت کنیم می توانیم به رشد بهتر موهای کودک خود کمک کنیم. برخی تکنیک های ساده باعث می شود که کودک در آینده موهای بهتری داشته باشد.

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1570611809849{margin-top: 80px !important;margin-bottom: 80px !important;}”][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1920″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/baby-sitter/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1919″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/elder-sitter/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1918″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/patient-nurse/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1570611017205{margin-top: 65px !important;margin-bottom: 65px !important;}”]

مراقبت از موی کودک

[/vc_column_text][vc_column_text]

حمام کردن به موقع

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1939″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

یکی از دلایلی که باعث می شود موی کودک شما ضعیف و شکننده شود چرب بودن است. پوست سر کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر کثیف و چرب می شود. از آنجایی که حرارت بدن کودک دراین قسمت بیشتر است موهایش زودتر چرب می شوند. حمام کردن به موقع باعث می شود تا میزان چربی موهای او تنظیم شود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

شامپوی کودک

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1942″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

به هیچ وجه از شامپوی بزرگسالان برای کودک استفاده نکنید. استفاده از شامپوی مخصوص کودک برای مراقبت از موی کودک شما مناسب تر است. شامپوهای بچه مواد شیمیایی کمتری دارند. به همین علت کمتر به مو آسیب می زنند. از آنجایی هم که موی بچه ظریف تر و نازک تر است استحمام با شامپوی بزرگسال موجب ریزش موی او خواهد شد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

ماساژ پوست سر

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1943″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

ماساژ پوست سر کودک شما با روغن های گیاهی یکی از بهترین روش های مراقبت از موی کودک و پوست سر او می باشد. از روغن نارگیل یا روغن زیتون و یا سایر روغن های گیاهی تقویت کننده برای ماساژ سر کودک خود استفاده کنید. این کار باعث می شود تا ریشه ی موی کودک شما قوی تر شود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

شانه زدن صحیح

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1944″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

شانه زدن موجب تحریک منافذ پوست سر می شود. البته بهتر است از شانه های مناسب کودکان استفاده کنید. این شانه ها نرم تر هستند و پوست لطیف کودک را آزار نمی دهند. روزی دو تا سه بار با شانه مخصوص کودک سر او را شانه بزنید. هنگام شانه زدن دقت کنید که شانه را فشار ندهید و به آهستگی این کار را انجام دهید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

مرتب کردن موها

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1945″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

در ابتدای کودکی ممکن است رویش موهای کودک شما هماهنگ نباشد! یعنی بعضی از قسمت های سر او موهای بلندتری داشته باشد. هرازگاهی موهای او را مرتب کنید. قیچی زدن باعث می شود تا رشد موها تقویت شوند. نگران این که موهای او کم هستند و کمتر به چشم می آیند نباشید. هرازگاهی حتی نوک موهای او را هم ببرید می تواند در رشد موها تاثیر زیادی داشته باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.