فواید ماساژ پا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

شاید شما هم شنیده باشید که خیلی ها می گویند پا قلب دوم انسان است. این گفته در حقیقت صادق است. سلامت پاها بر سلامت کل بدن اثر می گذارد. به همین جهت باید به سلامت آنها اهمیت زیادی بدهیم. پاها در طول روز وزن بدن ما را بر خود حمل می کنند و ما را در جابجایی های مختلف یاری می دهند. یکی از مواردی که باعث سلامت بیشتر این اعضای مهم می شود ماساژ است. به خصوص ماساژ کف پا در شب فواید خیلی زیادی بر بدن خواهد داشت. در ادامه به برخی فواید ماساژ پا بر بدن می پردازیم.

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1571133424604{margin-top: 80px !important;margin-bottom: 80px !important;}”][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1918″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/patient-nurse/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1919″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/elder-sitter/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1920″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/baby-sitter/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1571127011188{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

برخی فواید ماساژ پا بر بدن

[/vc_column_text][vc_column_text]

کاهش فشار خون

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1973″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

یکی از بیماری های شایع در افرادی که تحرک کمی دارند بالا بودن فشار خون است. بالا بودن فشار خون خود می تواند باعث بسیاری بیماری ها در بدن شود. از مهم ترین فواید ماساژ پا بر بدن کاهش فشار خون می باشد.

افرادی که فشار خون بالایی دارند می توانند از ماساژ کف پا به منظور پایین آوردن فشار خون استفاده نمایند. برای این کار کافی است هر شب کف پا کف پاهایشان مورد ماساژ قرار گیرد. اگر چنین کسی اطراف خود دارید می توانید با ماساژ دادن شبانه کف پاهای او قبل از خواب به او کمک نمایید تا از آسیب های فشار خون در امان بماند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

درمان سردرد

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1974″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

سردرد ممکن است ناشی از خستگی و یا حتی فکر و خیال های بیهوده در طول روز و یا بسیاری موارد دیگر باشد. طبق تجربه ماساژ دادن کف پا می توان باعث ریلکسی و کاهش علائم سردرد باشد. اگر شما نیز در طول روز بسیار خسته می شوید و احساس سردرد می کنید می توانید هر شب کف پاهایتان را ماساژ دهید و با حس بهتری به خواب بروید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

کاهش علائم خار پاشنه

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1975″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

افرادی که از خار پاشنه پا رنج می برند می توانند از ماساژ کف پا به منظور بهبود بهتر این موضوع استفاده نمایند. از دیگر فواید ماساژ پا بر بدن نیز درمان درد در قسمت پاشنه پا است. افرادی که مدت زیادی راه می روند و یا زمان زیادی بی وقفه می ایستند ممکن است به درد پاشنه پا دچار شوند. این افراد می توانند با ماساژ کف پا به از بین بردن درد این قسمت کمک نمایند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

از بین بردن استرس و افسردگی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1976″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

دانشمندان در یک مطالعه وسیع به این نتیجه رسیدند که ماساژ کف پا چند بار در روز می توان حس ریلکس بودن و راحتی بیشتری به وجود آورد. ماساژ کف پا باعث می شود تا اضطراب و استرس های بیهوده بسیار کمتر شوند. همچنین افرادی که از افسردگی رنج می برند می توانند با این کار ساده حال بهتری داشته باشند. 

[/vc_column_text][vc_column_text]

کاهش علائم یائسگی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1977″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

تغییر خلق و خو، استرس های بیهوده، افزایش گرمای بدن و بسیاری موارد دیگر از علائم یاسگی می باشد. با ماساژ کف پا می توان این علائم را تا میزان زیادی کم کرد. ماساژ شبانه کف پا می تواند باعث شود تا افرادی که به علت این علائم نمی توانند به راحتی بخوابند احساس بهتری داشته باشند. با ماساژ کف پا جریان خون در بدن تنظیم می شود و بسیاری از علائم یائسگی کم می شوند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.