تقویت استخوان ها

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

استخوان ها اجزای مهم بدن ما هستند. بدون استخوان حرکت برای ما ممکن نیست. به همین دلیل باید در تقویت استخوان های خود بکوشیم. داشتن استخوان های قوی به ما کمک می کند که سلامت بهتری داشته باشیم و بسیاری از فعالیت های روزانه را راحت تر انجام دهیم.

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1572188841411{margin-top: 80px !important;margin-bottom: 80px !important;}”][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1918″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/patient-nurse/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1919″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/elder-sitter/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1920″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/baby-sitter/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1572187589053{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

چند روش تقویت استخوان ها

[/vc_column_text][vc_column_text]

برگ سبزها

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2045″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

بر خلاف باور عموم مردم کلسیم که عنصری برای تقویت استخوان هاست تنها در لبنیات وجود ندارد. سبزیجات دارای برگ های سبز از بهترین منابع کلسیم برای بدن انسان هستند. کلسیم موجود در این مواد مانند کلم بروکلی، ریحان و بسیاری سبزیجات دیگر به راحتی جذب بدن شده و به تقویت استخوان های بدن کمک می کند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

کاهش کافئین

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2044″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

بسیاری از مواد و نوشیدنی هایی که در طول روز مصرف می کنیم حاوی ماده ای به نام کافئین هستند. کافئین باعث می شود که بدن نتواند کلسیم مورد نیاز خود را جذب نماید. اگر می خواهید از پوکی استخوان پیشگیری کنید بهتر است مواد حاوی کافئین را تا اندازه ای برای خود فیلتر نمایید. نوشیدنی هایی حاوی قهوه و چای که روزانه در وعده های ما جای دارد کافئین دارند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

نمک دشمن پنهان

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2043″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

بسیاری از ما عادت داریم که در هر غذا مقدار زیادی نمک بریزیم. همچنین مواد دیگری که همراه غذا مصرف می کنیم مانند ترشی و… نمک زیادی دارند. نمک دشمن پنهان استخوان های شماست. مصرف بیش از یک قاشق چای خوری نمک در روز باعث می شود که استخوان های شما ضعیف شوند. برای تقویت استخوان ها سعی کنید نمک را کنار بگذارید. خودتان را عادت بدهید که غذاهای کم نمک و یا حتی بدون نمک مصرف کنید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

مصرف لبنیات به اندازه

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2042″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

لبنیات حاوی کلسیم و مواد مفیدی برای تقویت استخوان های ما هستند. اما این مواد نباید بیش از حد مصرف شوند. به طور مثال مصرف بیش از حد ماست و سایر لبنیات نتیجه ی عکس خواهد داشت. مصرف بیش از حد لبنیات نه تنها سلامت استخوان های شما را تهدید می کند بلکه به گوارش شما آسیب می رساند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.