درمان شب ادراری کودکان

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کودکان به دلایل مختلفی مانند دلایل جسمی یا روحی ممکن است به شب ادراری دچار شوند. در برخی مواقع مشکل شب ادراری کودک به دلیل عمیق بودن خواب او پیش می آید. ولی در بیشتر مواقع دلایل دیگری دارد. موارد زیر می تواند برای درمان شب ادراری کودکان مفید باشد.

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1572695190376{margin-top: 80px !important;margin-bottom: 80px !important;}”][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”1753″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/baby-sitter/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”1754″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/blog/nurse-in-home/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1572693379688{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

راه هایی برای درمان شب ادراری کودکان

[/vc_column_text][vc_column_text]

فاصله تدریجی ادرار کردن

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2067″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

اگر به تازگی کودک خود را از پوشک گرفته اید طبیعی است که عادت داشته باشد در جای خود ادرار کند! با این حال برخی کودکانی که حتی به تازگی از پوشک گرفته شده اند در طول روز مشکلی ندارند. اما در شب جور دیگری است! توصیه می شود اوایل کودک خود را با فاصله های زمانی کم به دستشویی ببرید. به تدریج فاصله بین دستشویی رفتن را بیشتر کنید تا عادت کند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

وسط شب او را بیدار کنید

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2068″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

کودکان جنب و جوش خیلی زیادی دارند. به همین خاطر اغلب با خستگی می خوابند. طبیعی است که خواب عمیقی نیز داشته باشند. این باعث می شود که حتی پر بودن شدید مثانه را نیز متوجه نشوند و شب ادراری کنند. اما این مشکل به دلایل دیگری نیز رخ می دهد. برای درمان شب ادراری کودکان می توانید وسط شب او را بیدار کنید تا به دستشویی ببرد. این کار را تا مدتی نیز تکرار کنید تا عادت کند وسط شب بیدار شود. به تدریج برای دستشویی رفتن نیز خود به صورت خودکار از خواب بیدار خواهد شد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

ایجاد محیط امن

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2069″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

یک محیط امن و صمیمی برای کودک خود ایجاد کنید. کودکان در محیط هایی که به هر دلیلی راحت نباشند دچار اختلالات روحی می شوند. مشکل شب ادراری می تواند به دلیل بسیاری از این مشکلات روحی به وجود بیاید. اگر خانه دار هستید سعی کنید با فرزند خود دوست باشید تا در محیط امنی بزرگ شود. اگر هم او را به مهدکودک می فرستید سعی کنید جایی باشد که احساس راحتی کند. کودک خود را به زور مهدکودک یا نزد کسی نگذارید. اگر مجبورید ساعات زیادی از خانه خارج شوید می توانید از پرستار کودک برای فرزندتان استفاده کنید. یک پرستار در منزل می تواند هم تنهایی فرزندتان را پر کند و هم محیط راحتی را برای او ایجاد نماید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

توجه به نوشیدنی ها

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2070″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

سعی کنید از دادن نوشیدنی های ادرار آور مانند چای و نوشابه قبل از خواب به کودک خود جلوگیری کنید. او را عادت دهید تا یکی دوساعت قبل از خواب نوشیدنی های این چنینی مصرف نکند. این موضوع تا حد زیادی می تواند به درمان شب ادراری کودکان کمک کند. کاهش مصرف نوشیدنی احتمال شب ادراری را تا حد زیادی کاهش می دهد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

او را مسخره نکنید

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2071″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

برای درمان شب ادراری کودکان رعایت نکات رفتاری الزامی است. اگر کودک شما شب ادراری می کند هرگز او را مسخره نکنید. این کار می تواند منجر به تشدید این مشکل شود. به او بگویید که این موضوع مانند یک راز بین شما باقی می ماند. مطمئن باشید خود کودک نیز به خاطر شب ادراری اش ناراحت است. پس از تعریف کردن و تمسخر کودک به خصوص در جمع خودداری کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.