جلوگیری از ترس آمپول زدن

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

ترس از آمپول زدن در بسیاری افراد وجود دارد. البته این مشکل دلایل زیادی دارد. خیلی از بزرگترها کودکان خود را از آمپول می ترسانند! خیلی از ما زمانی که بزرگترها به تفریح می رفتند و ما را نمی بردند برای جلوگیری از اصرار ما می گفتند که داریم میریم آمپول بزنیم! به خاطر اینکه در ذهن خیلی از کودکان آمپول ترسناک بود با آنها نمی رفتند. اما بزرگترها هم گاها از آمپول می ترسند. برای مبارزه با ترس آمپول زدن ترفندهای روانی مختلفی وجود دارد که برخی از آنها را در ادامه می خوانیم.

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1575203639019{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

ترفندهای ساده برای مبارزه با ترس آمپول زدن

[/vc_column_text][vc_column_text]

در سالن انتظار فکر نکنید!

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2296″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

وقتی در سالن انتظار هستید تا نوبت به شما برسد مدام به آمپول زدن و درد فکر نکنید. سعی کنید ذهنتان را به چیز دیگری پرت کنید. می توانید با خودتان وسیله ای ببرید تا ذهنتان متمرکز بر آمپول و لحظه تزریقات نشود. به طور مثال می توانید در این مدت کتاب بخوانید یا با گوشی موبایل خود بازی کنید. 

[/vc_column_text][vc_column_text]

به خودتان بگویید که قوی هستید!

[/vc_column_text][vc_column_text]

به خودتان روحیه بدهید. به خود بگویید که چقدر قوی هستید. همه ما در زندگی گاها دچار مشکلاتی بوده ایم. به خودتان یادآوری کنید که چه سختی هایی را تحمل کرده اید. شخصیت به این بزرگی از آمپولی کوچک نمی ترسد. قوی بودن را با خود تمرین کنید. جملاتی انرژی را را باخود مرور کنید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

به لحظات شاد فکر کنید

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2297″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

هنگامی که روی تخت دراز کشیده اید تا آمپولی به شما تزریق شود به لحظات شاد و خاطرات خوب خود فکر کنید. سعی کنید بر این خاطرات بیشتر تمرکز کنید. در ذهن خود آن لحظه را تجسم کنید تا بیشتر حس خوبی داشته باشید. این باعث می شود که بدن شما هم راحت تر باشد و اذیت نشوید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

قدرت تنفس عمیق

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2298″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

از لحظه ای که آماده تزریق می شوید نفس های خود را عمیق تر کنید. تنفس عمیق باعث می شود جریان خون بهتر شود و حس ریلکسی بیشتری نیز داشته باشید. به این صورت عضلات شما شل می شود و تزریقات با کمترین احساس درد انجام خواهد شد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

تمرکز بر یک موسیقی

[/vc_column_text][vc_column_text]

می توانید در ذهن خود یک شعر یا قطعه موسیقی را مرور کنید. سعی کنید به هیچ چیز دیگری به جز شعری که در ذهن مرور می کنید فکر نکنید. این باعث می شود که ذهن شما از آمپول زدن منحرف شود و آزار نبینید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

در مورد درد چیزی نپرسید

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2300″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

برخی آمپول ها کمی سوزش یا درد دارند. اصلا قبل از تزریق از پرستار یا شخصی که قرار است به شما آمپول بزند نپرسید که درد دارد یا خیر. این باعث می شود که اگر درد داشته باشد بیشتر بترسید و هنگام تزریق عضلات شما منقبض شود. به همین جهت تزریقات با درد بیشتری انجام خواهد شد.

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1575204986049{margin-top: 100px !important;}”]

برخی خدمات توان بخش

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1575205207075{background-color: #dafcd1 !important;}”][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text]

پرستار بیمار

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text]

پرستار سالمند

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text]

پرستار کودک

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]