بازی های سالم برای خارج از خانه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کودکان علاقه خیلی زیادی به بازی کردن و جنب و جوش دارند. محیط داخل خانه و فضای محدود خانگی برخی بازی ها را برای آنان ناممکن یا سخت می کند. پارک و محیط های آزاد این امکان را به کودک می دهد که با آزادی بیشتری بچرخد و بازی کند. اما گاهی کودکان نمی دانند چه بازی هایی در پارک انجام دهند. در ادامه با چند مورد از بازی های سالم برای خارج از خانه آشنا خواهیم شد. این بازی ها به طور معمول ساده هستند و با امکانات کمی می توان انجامشان داد.

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1574600615590{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;background-color: #ffd1ff !important;}”][vc_column_inner width=”1/4″][vc_column_text]

پرستار در منزل

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_column_text]

پرستار بیمار

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_column_text]

پرستار سالمند

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_column_text]

پرستار کودک

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1574598655181{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

معرفی بازی های سالم برای خارج از خانه

[/vc_column_text][vc_column_text]

طناب کشی

[/vc_column_text][vc_column_text]

این بازی یکی از بازی های مفرح و سالمی است که می توان در محیط های باز و فضای آزاد انجام داد. طناب کشی نیاز به امکانات خاصی ندارد. به وسیله یک طناب ساده یا یک رسیمان محکم می توان این بازی را انجام داد. طناب کشی یکی از بازی های سالم برای خارج از خانه است که عده زیادی از کودکان با آن سرگرم می شوند. این ورزش به تقویت ماهیچه ها نیز کمک می کند. برای این بازی کودکان به دسته های مساوی تقسیم می شوند. در واقع دو گروه با تعداد مساوی در روبروی هم می ایستند. هر گروه یک سر طناب را به دست می گیرد. با شمارش معکوس بازی شروع می شود. هر کدام از اعضای هرگروه قصد دارد که طناب را به سمت گروه خودش بکشد. گروهی که زور بیشتری داشته باشد پیروز می شود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

شوت یک ضرب

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2241″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

این بازی یک بازی ساده است که از دو نفر به بالا می توانند آن را انجام دهند. هر کدام از طرفین توپ را به سمت دیگری پاس می دهد. این بازی ساده به تقویت عضلات و ماهیچه های پای کودک بسیار کمک می کند. هر چه فاصله کودکان با هم بیشتر باشد شدت ضربه ای که باید به توپ وارد گردد بیشتر خواهد بود و سختی بازی بیشتر می شود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

لی لی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2242″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

خیلی از ما این بازی قدیمی را به یاد داریم. لی لی بسیاری خاطرات خوش کودکی را در ذهن خیلی از ما زنده می کند. برای این بازی می توانید روی زمین مربع های لی لی را بکشید و ساعت زیادی بچه ها را با آن سرگرم کنید. این بازی یک بازی تمرکزی و تحرکی است. همه بچه ها به نوبت می توانند لی لی کنند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

زو

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2244″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

یکی دیگر از بازی های سالم برای خارج از خانه بازی زو است. در این بازی کودکان به دو گروه با تعداد مساوی تقسیم می شوند. سپس به نوبت از هر گروه یک نفر وارد زمین گروه دیگر می شود و در تمام مدت باید زو بکشد. زو کشیدن یکی به طور مداوم و بدون قطع کردن صدا این کلمه را بگوید. اگر در مدتی که در زمین حریف است دست او به بازیکنان حریف بخورد باید از زمین خارج شود. اگر زو قطع شود نیز خودش باید از زمین خارج شود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

وسطی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2243″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

این بازی یک بازی گروهی مفرح است. در این بازی نیز دو تیم با تعداد مساوی تقسیم می شوند. یک تیم به دو تقسمت تقسیم می شود. نیمی این طرف زمین و نیمی دیگر روی بروی آن در طرف دیگر زمین می ایستند. تیم دیگر در وسط زمین قرار می گیرد. (بین دو گروه مختلف از تیم حریف) قانون بازی به این صورت است که تیمی که در طرفین قرار دارد به هم تیمی های خود که در طرف دیگر زمین هستند توپ را پرتاب می کنند. اگر در این بین تیم مقابل که در وسط است توپ را از آن خود کند یک امتیاز می گیرد. به ازای هر سه امتیاز می تواند یک نفر دیگر را که قبلا از زمین خارج شده است وارد تیم کند. (یک نفر به اعضای تیم اضافه می شود.) اگر هم توپ به آنها اثابت کند باید از زمین خارج شوند. این بازی تا وقتی که تیم وسط یاری داشته باشد ادامه پیدا می کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]