درمان بواسیر با طب سنتی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

بواسیر یکی از بیماری های مضمن ناحیه مقعد است. نام علمی این بیماری هموروئید می باشد. میزان شیوع این بیماری با افزایش سن بیشتر می شود. برخی از نشانه های هموروئید احساس درد یا خارش در ناحیه مقعد است. پس از پنجاه سالگی احتمال ابتلا به این بیماری خیلی بیشتر است. ابوعلی سینا برای درمان بواسیر با طب سنتی در کتاب خود توصیه ها و روش های زیادی دارد. برخی از این روش ها که در ادامه با آنها آشنا می شویم در عین سادگی کارایی خیلی زیادی دارند.

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1574847776449{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

راه های درمان بواسیر با طب سنتی

[/vc_column_text][vc_column_text]

استفاده از روغن چریش

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2259″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

روغن گیاهی چریش یکی از بهترین راه های درمان بواسیر با طب سنتی به شمار می رود. این روغن پر از ترکیبات مفیدی است که می تواند با هموروئید مبارزه کند. به منظور درمان این عارضه با روغن چریش نیاز به مقدار کمی از این روغن می باشد. در ابتدا مقعد خود را به خوبی شسته و خشک نمایید. هر بار یک تا دو قطره روغن چریش روی انگشتان خود ریخته و ناحیه مقعد را با آن ماساژ دهید. به تدریج خشکی و درد هموروئید کمتر می شود. استفاده مستمر از این روغن باعث می شود که به تدریج عارضه هموروئید کمتر و کمتر شده و در نهایت از بین برود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

آلوئه ورا

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2260″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

آلوئه ورا نیز برای درمان بواسیر با طب سنتی ید طولایی دارد. ژل داخل آلوئه ورا قادر است التهابات پوستی را تا حد خیلی زیادی از بین ببرد. استفاده از ژل آلوئه ورا برای ماساژ ناحیه مقعد باعث می شود که درد و التهابات ناشی از هموروئید بسیار کاهش پیدا کند. از آلوئه ورا می توانید برای درمان هموروئید هم از نوع داخلی و هم از نوع خارجی استفاده کنید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

نارون کوهی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2264″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

نارون کوهی یک داروی گیاهی ارزان است که به راحتی می توانید آن را پیدا کنید. بسیاری از کرم ها و لوسیون های ضد التهاب از ترکیبات نارون کوهی استفاده می شوند. این دارو ها را می توانید به راحتی در خیلی از داروخانه ها بیابید. در این گیاه فوق العاده موادی وجود دارد که باعث جمع شدن مقعد خواهد شد. به همین دلیل برای درمان بواسیر با طب سنتی استفاده از داروهایی با ترکیبات نارون کوهی بسیار مفید است.

[/vc_column_text][vc_column_text]

روغن زیتون

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2262″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

روغن زیتون نیز یک ماده گیاهی است که می توانید با آن همورئید را بسیار کاهش داده یا از بین ببرید. به این منظور می توانید مقداری پنبه را به روغن زیتون آغشته کرده و به محل وجود هموروئید بمالید. قبل از این کار حتما ناحیه مقعد را شسته و خشک کنید. سپس روغن زیتون را به این ناحیه بزنید. به تدریج التهابات و درد در ناحیه مقعد که به علت هموروئید است از بین رفته یا کاهش پیدا می کند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

نوشیدن آب

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2261″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

یکی از اصلی ترین عواملی که باعث ایجاد هموروئید می شود کم آبی بدن است. اگر از این عارضه رنج می برید ممکن است به خاطر این باشد که بدن شما به آب بیشتری نیاز داد. سعی کنید بیشتر آب بنوشید. نوشیدن بیشتر آب باعث می شود که دفع راحت تری نیز داشته باشید. به همین خاطر احتمال ایجاد هموروئید از بین رفته یا حداقل تا میزان زیادی کاهش خواهد یافت. 

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1574852317116{margin-top: 100px !important;}”]پرستار کودک , پرستار سالمند , پرستار بیمار , پرستار در منزل , قیمت پرستار بچه[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]