افزایش تعداد مادران شاغل

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی و بسیاری موارد دیگر بانوان نیز همپای همسرانشان کار و فعالیت اقتصادی می کنند. بدیهی است که تعدادی از این بانوان شاغل را مادران تشکیل می دهند. طبق آمار انجام گرفته افزایش تعداد مادران شاغل با سرعت زیادی رو به رشد است. یکی از مسائل بسیار مهمی که پیش می آید این است که با افزایش تعداد مادران شاغل مشکل نگهداری از کودکان و فرزندان آنها پیش می آید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

افزایش تعداد مادران شاغل و نگهداری کودکان!

[/vc_column_text][vc_column_text]

یکی از عمده ترین مشکلاتی که با افزایش تعداد مادران شاغل پیش رو می باشد مسئله نگهداری از کودکان است. دغدغه بسیاری از والدین این است که در نبود آنها کودک کجا است و چگونه از او نگهداری می شود. با وجود علاقه زیاد به این که خود از کودک نگهداری کنند به دلیل این که باید سرکار بروند مجبور هستند که نگهداری از کودک را به شخص یا اشخاص دیگری بسپارند. نگهداری از کودکان ممکن است به شکل های زیر انجام گیرد:

[/vc_column_text][vc_column_text]

تنها ماندن کودک در خانه

[/vc_column_text][vc_column_text]

بسیاری از کودکان حدود 6 سال و یا بالاتر خود می توانند تنها در خانه بمانند. بسیاری مادران کودک خود را در خانه می گذارند! آنها با راه های مختلفی چون فیلم های کارتونی و کتاب های داستانی او را سرگرم می کنند. البته باید در ساعات مختلف با آنها تماس گرفته شود تا از حال و روز فرزند باخبر شد. این راه در بسیاری موارد مفید است. بدیهی است که احتمال خطر و بروز اتفاقات غیرمنتظره نیز وجود خواهد داشت.

[/vc_column_text][vc_column_text]

پرستار کودک

[/vc_column_text][vc_column_text]

استفاده از پرستار کودک راه بسیار خوبی برای نگهداری از کودک در ساعات اداری می باشد. این راه مزایای بسیار زیادی دارد. وجود یک پرستار در منزل از جهات مختلفی می تواند دغدغه های شما را کاهش بدهد. به طور معمول بسیاری از این پرستاران تجربه زیادی نیز در زمینه نگهداری از کودک دارند. به همین جهت به بهترین وجه از فرزند شما نگهداری می کنند. در کنار این که نیازی نیست کودک خود را به جای دیگری ببرید. پرستار به خانه شما می آید تا در خانه خودتان از فرزند شما نگهداری کند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

نگهداری توسط اطرافیان

[/vc_column_text][vc_column_text]

با افزایش تعداد مادران شاغل نگهداری از کودک به دوش اطرافیان نیز افتاده است! بسیاری از خانواده ها از خویشاوندان نزدیک و یا دوستان و آشنایان می خواهند تا در ساعاتی که در منزل نیستند از فرزندشان نگهداری کند. آنها قبل از این که به محل کار بروند کودک را به خانه خویشاوندان می برند و پس از اتمام ساعت کاری از آنها تحویل می گیرند. البته که در بسیاری از موارد نیز خویشاوندان مجبورند تا به خانه آنها بیایند و تا زمان بازگشت پدر و مادر از کودک نگهداری کنند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

مهدکودک

[/vc_column_text][vc_column_text]

مهد کودک ها این روزها گسترش زیادی پیدا کرده اند. این اماکن این روزها میزبان بسیاری از کودکان می باشند. بردن کودک به مهدکودک به احتمال اولین گزینه ای است که هر پدر و مادر شاغلی به آن فکر می کنند. دیگر در هر محله ای تعداد زیادی مهدکودک وجود دارد. نزدیک ترین مهدکودک به خانه به احتمال اولین انتخاب است. زیرا مسئله اتلاف وقت در مسیر رفت و برگشت نیز وجود خواهد داشت. بسیاری کودکان هر روز تا ساعتی که پدر یا مادر پس از اتمام ساعت کاری به دنبال آنها بیایند در مهدکودک اوقات خود را می گذرانند.

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1568194398105{margin-top: 55px !important;}”][vc_column_inner width=”1/3″ offset=”vc_col-xs-4″][vc_single_image image=”1755″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/elder-sitter/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″ offset=”vc_col-xs-4″][vc_single_image image=”1754″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/blog/nurse-in-home/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″ offset=”vc_col-xs-4″][vc_single_image image=”1753″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/baby-sitter/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.