علت تشنگی زیاد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

وقتی تشنه می شویم بدن ما اعلام می کند که به آب نیاز دارد. تنها نوشیدن آب است که این عطش را فروکش می کند. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که تشنه باشید و نوشیدنی های زیادی در کنارتان باشد. اما بیش از همه آب است که دوست دارید بنوشید. آب شیرین ترین نوشیدنی در مواقع تشنگی است. اما علت تشنگی زیاد ممکن است وجود برخی مشکلات در بدن نیز باشد.

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1574597976281{margin-top: 80px !important;margin-bottom: 80px !important;background-color: #f6d8ff !important;}”][vc_column_inner width=”1/4″ offset=”vc_col-xs-6″][vc_column_text]

پرستار بیمار

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″ offset=”vc_col-xs-6″][vc_column_text]

پرستار سالمند

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″ offset=”vc_col-xs-6″][vc_column_text]

پرستار کودک

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/4″ offset=”vc_col-xs-6″][vc_column_text]

پرستار در منزل

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1574596083762{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

مشکلات جدی و علت تشنگی زیاد چیست

[/vc_column_text][vc_column_text]

دهیدراسیون

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2224″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

این مشکل به این معنی است که بدن شما دچار کم آبی شدید است. برای حل این مشکل باید زیاد آب بنوشید. دهیدراسیون موجب می شود که اعضای بدن شما به دلیل کمبود آب لازم نتوانند به خوبی و به صورت درست فعالیت کنند. گاهی دهیدراسیون در اثر ورزش کردن خیلی شدید یا برخی بیماری ها از جمله اسهال ایجاد می شود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

دیابت

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2225″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

مشکلات موجود در میزان قند خون از جمله دیابت می تواند علت تشنگی زیاد برخی از مبتلایان به این بیماری باشد. دیابت باعث می شود که هورمون مهم انسوین به مقدار کافی در بدن انسان تولید نشود. یا نمی شود از انسولین استفاده کند. در اثر این مشکل مقدار خیلی زیادی قند گلوکز در بدن تجمع پیدا می کند. این قند باید در اثر ادرار از بدن دفع شود. به همین خاطر طلب آب بدن بیش از پیش می شود. برای این که قند از بدن دفع شود ادرار تشکیل می شود. قند اضافی از این طریق خارج می شود. برای تکرر این امر بدن نیاز دارد آب بیشتری داشته باشد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

مشکل خشکی دهان

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2226″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

مشکل خشک شدن دهان از جمله علت تشنگی زیاد است. وقتی غدد داخلی دهان بزاق کمتری تولید کنند خشکی دهانی به وجود می آید. این مشکل ممکن است به خاطر این باشد که غدد ترشح کننده بزاق دچار مشکلاتی شده باشند. در اثر این مشکل باید با پزشک مشورت شود تا علت ماجرا هر چه سریعتر مشخص شود. هر چند برخی موارد مانند مصرف داروهای خاص، استفاده از تنباکو و… نیز می توانند باعث مشکل خشکی در دهان شوند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

کم خونی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2227″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

هنگامی که مقدار گلبول های قرمز در بدن کاهش می یابد بیماری آنمی که با نام کم خونی نیز شناخته می شود ایجاد می گردد. با توجه به این که شدت کم خونی تا چه حد است احساس تشنگی کم و زیاد می شود. به طور معمول کم خونی شدید علت تشنگی زیاد می شود. این عارضه به طور خفیف احساس عطش ایجاد نمی کند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

مصرف دخانیات

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2228″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

دخانیات بسیاری مشکلات ریز و درشت را برای ما به همراه می آورند. از جمله عوارض استفاده از دخانیات افزایش عطش و میل بیشتر به نوشیدن آب می باشد. طبق تحقیقات انجام شده بسیاری از افراد سیگاری تا 30 درصد بیشتر از دیگران به مصرف نوشیدنی ها تمایل دارند. همچنین مصرف تنباکو احساس تشنگی را تا چندین برابر بیشتر می کند. مصرف توتون و تنباکو به همراه قلیان علت تشنگی زیاد در بسیاری افراد است.

[/vc_column_text][vc_column_text]

فعالیت های شدید حافظه ای

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2229″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

هنگامی که یک بازی فکری می کنیم مغر ما فعالیت بیشتری دارد. در اثر این امر آب زیادی مصرف می شود. به مشابه همین امر وقتی کارهای انجام می دهیم که نیاز به فعالیت های فکری دارد باید آب بیشتری بنوشیم. چرا که حافظه ما برای این که بهتر خدمات رسانی کند نیاز به آب بیشتری دارد. خیلی وقت ها هنگام مطالعه علمی یا هنگامی که در حال یادگیری یک چیز تازه بیشتر تشنه می شویم. علت تشنگی زیاد نیز همان طور که گفته شد این است که مغز در حال فعالیت خیلی زیادی می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]