پرهیز غذایی کودکان اوتیسمی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اوتیسم یکی از اختلالات خطرناک در بین کودکان است. این اختلال به طور معمول با نشانه هایی همراه است. کودکان مبتلا به اوتیسم انرژی بسیار زیادی دارند. به همین جهت نگهداری از آنها قدری مشکل است. یکی از موارد بسیار مهم در مورد این کودکان نحوه تغذیه می باشد. هر ماده غذایی برای این کودکان مفید نیست. در ادامه با چند مورد از پرهیز غذایی کودکان اوتیسمی آشنا می شویم.

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1568881038814{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

آشنایی با پرهیز غذایی کودکان اوتیسمی

[/vc_column_text][vc_column_text]

مراقبت در مصرف گلوتن

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1833″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

مواد غذایی حاوی گلوتن در بسیاری از موارد در لیست پرهیز غذایی کودکان اوتیسمی جای دارند. والدین بسیاری از کودکان شاهد واکنش های حساسیت زای فرزند اوتیسمی خود به خاطر مصرف گلوتن بوده اند. این ماده غذایی در شیر و بسیاری لبنیات وجود دارد. به همین خاطر توصیه می شود که قبل از این که از این مواد برای تعذیه کودک اوتیسمی استفاده کنید او را با خوردن مقداری کمی تست کنید. همچنین برای اطمینان بیشتر با پزشک مشورت نمایید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

شیر گاو

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1834″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

شیر گاو حاوی نوعی پروتئین به نام کیسین می باشد. استفاده از این ماده می تواند واکنش هایی شبیه مصرف گلوتن را ایجاد نماید. در بسیاری موارد پزشکان شیر گاو را در لیست پرهیز غذایی کودکان اوتیسمی جای می دهند. زیرا می تواند علاوه بر بروز حساسیت باعث واکنش های داخلی و رفتاری کودک شود. بسیاری از والدین چنین کودکانی نگران تامین کلسیم کافی فرزند خود هستند. شیر و لبنیات نیز منابع اصلی کلسیم به شمار می آیند. توصیه می شود برای تامین کلسیم این کودکان از سبزیجات استفاده شود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

رنگ غذایی مصنوعی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1835″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

رنگ غذا در بسیاری از مواد خوراکی صنعتی مانند ژله، بستنی و بسیاری مواد دیگر وجود دارد. این ماده نیز در لیست مهم پرهیز غذایی کودکان اوتیسمی وجود دارد. رنگ غذا باعث بروز اختلال کم توجهی شبیه به کودکان بیش فعالی می گردد. همچنین ممکن است روی سلول های مغذی کودکان اوتیسمی اثر جدی بگذارد. به همین خاطر توصیه می شود کمتر از مواد غذایی صنعتی در تغذیه این کودکان استفاده گردد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

قند و شکر

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1837″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

کودکان مبتلا به اوتیسم باید کمتر از قند و شکر استفاده کنند. خوراکی های شیرین مانند شکلات و دسرها برای این کودکان مضر است. طبق آمار انجام گرفته مصرف قند و شکر می تواند منجر به آسیب های روانی و فیزیکی روی مغر چنین کودکانی شود. از آنجایی که کودکان به مواد غذایی شیرین مانند بستنی و شکلات علاقه دارند این پرهیز غذایی کودکان اوتیسمی کمی برای والدین مشکل است. باید این خوراکی ها تا قدر ممکن دور از چشم آنها قرار داده شوند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

سویا

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1836″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

سویا حاوی ماده ای به نام اسید فیتیک است. این ماده می تواند منجر به بروز آلرژی و حساسیت شود. به همین خاطر سویا نیز در لیست پرهیز غذایی کودکان اوتیسمی جای می گیرد. استفاده از سویا برای کودکان دارای اختلال اوتیسمی منجر به سندورم شکمی می گردد. همچنین جذب مواد مغذی توسط مغز را مختل می کند.

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1568883382366{margin-top: 80px !important;}”][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1753″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/baby-sitter/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1754″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/blog/nurse-in-home/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1755″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/elder-sitter/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.