مزایای خوابیدن به پهلوی چپ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

در طب سنتی از سال ها قبل مزایای خوابیدن به پهلوی چپ به اثبات رسیده بود. جالب است بدانید در روایاتی که از پیامبر وجود دارد نیز خوابیدن به پهلوی چپ بسیار سفارش شده است. علم پزشکی نیز امروزه خوابیدن به چپ را از جهات مختلف مفید می داند. از آنجایی که ما ساعات زیادی را در طول روز خواب هستیم می توانیم با بهبود خواب به بهترین شکل ممکن باعث شویم اندام ما استراحت بیشتری داشته باشند. در ادامه با مزایای خوابیدن به پهلوی چپ از جوانب مختلف آشنا خواهیم شد.

[/vc_column_text][vc_row_inner css=”.vc_custom_1572776036780{margin-top: 80px !important;margin-bottom: 80px !important;}”][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1918″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/patient-nurse/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1919″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/elder-sitter/”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”1920″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”/baby-sitter/”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1572773660892{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 60px !important;}”]

مزایای خوابیدن به پهلوی چپ بر بدن

[/vc_column_text][vc_column_text]

بهبود عملکرد سیستم لنفاوی

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2087″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

کمک به سیستم لنفاوی بدن یکی از مزایای خوابیدن به پهلوی چپ می باشد. سیستم لنفاوی کمک می کند مواد زائد و زباله های سیستم های بدن ما از بین برود. مجرای سینه که بزرگ ترین رگ لنفاوی در سیستم لنفاوی بدن ماست در سمت چپ بدن واقع شده است. وقتی ما به سمت چپ بخوابیم کمک می کنیم که کار این سیستم راحت تر شود. در واقع مواد زائد بهتر پردازش می شوند. کار دیگر سیستم لنفاوی این است که مواد مهم مانند پروتئین ها و مواد مهم به بافت های ما برسد. از دیگر مزایای خوابیدن به پهلوی چپ علاوه بر کمک به دفع بهتر مواد زائد این است که سلول های ما می توانند بهتر و با سرعت بیشتری مواد مغذی را دریافت کنند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

عملکرد بهتر طحال

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2086″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

طحال عضو بسیار مهمی در بدن ماست. کمک به بهبود عملکرد طحال یکی دیگر از مزایای خوابیدن به پهلوی چپ می باشد. طحال یکی از اعضای مهم بدن است که در سیستم لنفاوی جای دارد. خوابیدن به پهلوی چپ به عملکرد بهتر طحال شما کمک خواهد کرد. آن هم به کمک گرانش و جاذبه زمین! در واقع جاذبه زمین کمک می کند که جریان خون به طحال بهتر شود. در نتیجه ناخالصی ها با کیفیت بهتری فیلتر خواهند شد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

کمک به دفع بهتر

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2093″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

یکی از مهم ترین مزایای خوابیدن به پهلوی چپ کمک به دفع بهتر است. محلی که روده کوچک و بزرگ به هم می رسند در سمت چپ بدن ما قرار گرفته است. این نقطه اتصال دریچه ایلوئوسکال نام گرفته است. با خوابیدن به پهلوی چپ عبور مواد زائد از روده کوچک به روده بزرگ در اثر جاذبه زمین بهتر انجام می شود. در نتیجه کولون ها می توانند مواد زائد را از بین ببرند. اگر شما نیز از مشکل ناتوانی در دفع یا یبوست رنج می برید توصیه می شود که به پهلوی چپ بخوابید. 

[/vc_column_text][vc_column_text]

کاهش اثر معده بر قلب

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2091″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

برخی افرادی که به شکل های دیگر می خوابند برخی اوقات از سوزش قلب رنج می برند. این مشکل به دلیل بازگشت محتویات معده به مری روی می دهد. وقتی به پهلوی چپ می خوابیم معده که زیر اسفنکتر قلبی قرار می گیرد. اسفنکتر معده را به مری وصل می کند. در نتیجه محتویات معده نمی توانند برگردند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

کاهش فشار کبد

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2088″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

یکی از مشکلاتی که خوابیدن به پهلوی راست ایجاد می کند این است که به کبد فشار وارد می شود. کبد در سمت راست بدن جای دارد. یکی دیگر از مزایای خوابیدن به پهلوی چپ برداشتن فشار بر روی این اندام مهم است. همچنین خوابیدن به چپ باعث می شود که سموم و مواد مضر نتوانند به کبد وارد شوند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

قلب سالم تر

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2089″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

در سمت چپ قلب از ریه ها خون می گیرد و این خون را به اندام های ما پمپاژ می کند. خوابیدن به چپ به قلب کمک می کند تا کارش را بهتر انجام دهد. وقتی به این شکل می خوابیم گردش خون به خاطر جاذبه زمین بهتر می شود. در نتیجه گردش خون در آئورت و ورید تحتانی ورید تحتانی شما بهتر انجام می گیرد. همان رگ بزرگی که خون کم اکسیژن را از بدن تحتانی به قلب منتقل می کند و در سمت راست ستون فقرات شما قرار گرفته است. اگر فردی با مشکلات قلبی دارید می توانید به او توصیه کنید به سمت چپ بخوابد. همچنین اگر پرستار سالمند هستید می توانید به فردی که از او نگهداری می کنید این موارد را بگویید تا از سکته قلبی در شب جلوگیری شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.