استاندارد های مراقبت از سالمند موسسه توانبخش

  • دست یابی، حفظ و ارتقاء کیفیت زندگی مددجویان سالمند در بالاترین سطح ممکن
  • تعهد ، مسئولیت پذیری و داشتن اخلاق حرفه ای در ایفای نقش های عملکردی کاربردی مربوط به سالمند
  • حصول اطمینان نسبت به تامین نیازهای ویژه مددجوی سالمند
  • مشارکت ،همکاری و برقراری ارتباط مداوم با سالمند و اعضای تیم سلامت در ارائه خدمات و مراقبت های پرستاری به
    سالمند
  • حمایت ویژه و همه جانبه مددجوی سالمند در فائق آمدن به ناتوانی و ارتقاء سطح کارآمدی و توانمندی خویش
  • کوشش برای بهبود مداوم و ارتقاء کیفیت اقدامات و خدمات پرستاری سالمند و کودک

سالمندان انسان های حساسی هستند که به دلیل شرایط سنی و البته جسمی خود به مراقبت و پرستاری نیازمند هستند و البته توجه همه جانبه اما به دلیل مشغله های کاری فراوان این امر از سوی فرزندان آنها عملا امکان پذیر نیست.موسسه پرستاری توانبخش با هدف رفع این مشکل تاسیس گردیده .

شما به راحتی می توانید بدون آن که سالمند عزیز خود را به خانه سالمندان بسپارید و باری از نکوهش های اطرافیان و جامعه را تحمل کنید به موسسه ما مراجعه کرده و یک پرستار متخصص را برای هر ساعت از شبانه روز در خدمت بگیرید.

بخش پرستاری سالمند موسسه توانبخش تیم قدرتمندی از پرستاران را گرد هم آورده است که به طور کاملا تخصصی در این زمینه آموزش دیده اند و براساس فرآیندی سخت از سوی ما برگزیده و انتخاب شده و در طول کار نیز تحت نظارت شدید قرار خواهند داشت.

پرستاران ما به خوبی این موضوع را فراگرفته اند که سالمندان از هر لحاظ حساس هستند.

تمامی پرستاران ما آموزش های لازم در حوزه های روانشناسی ، مراقبت های اولیه ،پرستاری ، آشنایی ابتدایی و لازم با دارو ها ، بهیاری و مددکاری و …. را دیده اند و علاوه بر این ها دارای سالها تجربه در زمینه پرستاری سالمند هستند.

پرستار سالمند

اهمیت نگهداری از سالمند

سالمندان بسیار محترم هستند. آنها سالها برای بزرگ کردن کودکانشان زحمت کشیده اند. اکنون که به سن پیری رسیده اند خود نیاز به نگهداری دارند. نگهداری از سالمند یک موهبت است. زیرا نزد خدا ارج و قرب بسیاری دارد. اما بسیاری از فرزندان به دلیل مشغله فرصت نگهداری از سالمند را ندارند. این ناتوانی به دلیل نبودن علاقه نیست. آنها مجبور هستند خارج از خانه کار کنند. در این ساعت احتیاج دارند شخصی پرستاری از سالمند آنها را به عهده بگیرد. افراد مسن ممکن است توانایی بسیاری از کارها را نداشته باشند. همچنین فرزندان و اطرافیان آنها در زمانی که نیستند نگران آنها هستند. پرستار سالمند این مشکلات را حل کرده است.

مزایای پرستار سالمند

دوست سالمند

سالمندان نیاز به هم صحبت دارند. آنها علاقه دارند تا یک دوست خوب داشته باشند. صحبت کردن در مورد گذشته و بسیاری مسائل یکی از علاقه های آنهاست. پرستار سالمند شخص با تجربه و بسیار صبور است. او به کار خود علاقه دارد. همچنین در نگهداری از سالمند دقت و حوصله زیادی صرف می کند. یک پرستار سالمند ارتباط با افراد مسن را به خوبی بلد است. می تواند دوست خوبی برای او باشد. ارتباط خوب بین پرستار و سالمند این لحظات هم نشینی را برای هر دو دلچسب تر می کند. پرستار از نگهداری و در کنار سالمند بودن لذت می برد. خود سالمند نیز از داشتن یک دوست خوب احساس رضایت خواهد داشت.

پرستار سالمند

مراقب سلامت

افراد مسن به تدریج ناتوان و بیمار می شوند. بسیاری از آنها دارو یا داروهایی نیز مصرف می کنند. پرستار سالمند مراقب سلامت او خواهد بود. قرص ها و داروهای او را به موقع می دهد. همچنین مواظب است تا در اثر حواس پرتی و مسائل دیگر داروها را خارج از تجویز پزشکش مصرف نکند.

نگهداری از سالمند نیاز به دقت دارد. افراد مسن ممکن است در راه رفتن مشکل داشته باشند. یک پرستار سالمند خوب به دقت حرکات او را زیر نظر دارد. موقع راه رفتن به او کمک می کند تا به آرامی و دقت قدم بردارد. در بالا رفتن و پایین رفتن از پله ها به او کمک می کند. همچنین در بسیاری از امور شخصی مانند غذا خوردن، رفتن به دستشویی و… به او کمک می کند.

پرستار سالمند

آشنا با نکات پزشکی

نگهداری از سالمند همان طور که گفته شد بسیار دقت می خواهد. شخصی که نگهداری از سالمند را به عهده دارد باید با نکات زیادی آشنا باشد. او باید با علائم بسیاری از بیماری ها و خطرها آشنا باشد. در این صورت در هنگام خطر سالمند را خیلی سریع به پزشک خواهد رساند.

امروزه مراکز زیادی برای ارائه خدمات پرستاری در ایران و کشورهای دیگر وجود دارد. یکی از خدمات حرفه ای این مراکز نگهداری از سالمند است. آنها افراد زیادی برای نگهداری از سالمند دارند. این افراد آموزش یا آموزش های کلی و گاهی تخصصی دیده اند. آشنایی با نبض طبیعی، نشانه های سکته و… برخی از این آموزش هاست. پرستار سالمند با آموزش هایی که دیده است به خوبی می تواند از او نگهداری کند. همچنین در مواجه با خطر بهترین عکس العمل ممکن را نشان خواهد داد.

شماره های تماس :

66564223 – 66923937

22610455 – 88309329

33305601 – 33305727

44616422 – 77517603

44616409 – 44616422

 

انتقادات و پیشنهادات :

66597636

 

فکس :

66943936

 

پاسخگویی شبانه روزی :

09125833546  –  09122482045

 

مسئول فنی :

0902-1233211

 

نشانی :

تهران، بلوار کشاورز، خیابان جمالزاده شمالی، پلاک 305، طبقه دوم، واحد 14

 

ایمیل :

etavanbakhshco@gmail.com

 

اینستاگرام :

tananbakhshco

 

تلگرام :

tavanbakhshnegin@