تماس با ما
رزرو پرستار
تماس با ما
رزرو پرستار

خدمات پرستار سالمند موسسه توانبخش

یکی از خدمات پرستاری حرفه ای موسسه توانبخش ارائه پرستار سالمند می باشد. از آنجایی که نگهداری از سالمندان در فرهنگ ما جایگاه والایی دارد همه خانواده ها در تلاش هستند تا از این افراد با جان و دل و به بهترین نحو ممکن نگهداری کنند. ارائه پرستار سالمند با تجربه بالا می تواند ار دغدغه خانواده ها برای نگهداری از این افراد تا میزان زیادی بکاهد. در موسسه توانبخش با توجه به شرایط سالمند بهترین و مناسب ترین پرستار سالمند در نظر گرفته شده و به شما پیشنهاد داده می شود.

پرستار سالمند

ویژگی های پرستار سالمند توانبخش

بسیار متعهد

تعهد در هر کاری موجب افزایش کیفیت خدمات رسانی می شود. به همین جهت در انتخاب پرستار سالمند نیز کوشیده ایم تا افرادی با تعهد و مسئولیت پذیی بالا را انتخاب کنیم. پرستار سالمند وظیفه مهم نگهداری از مادران و پدران عزیز را بر عهده دارد. پس باید مسئولیت پذیر باشد و نگهداری از سالمند را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.پرستار سالمند در زمان مقرر با توجه به شرایط سالمند شما در منزل حاضر شده و از او نگهداری خواهد کرد.

دلسوز و مهربان

پرستار سالمند باید دلسوز و مهربان باشد. در غیر این صورت نمی تواند رابطه خوبی با سالمند برقرار کند. محبت و مهربانی از الزامات این شغل است. پرستار سالمند باید حس کند از پدر یا مادر خودش نگهداری می کند تا بتواند به بهترین نحو خدمت رسانی کند. خوشبختانه بسیاری از خانواده ها از این که پدر و مادر پیرشان در مدت کوتاهی توانسته رابطه بسیار خوبی با پرستار سالمند برقرار کند خوشحال و خرسند بوده اند. 

دوست و هم صحبت

یکی از نیازهای سالمندان دوستی و هم صحبتی با افراد مختلف است. آنها از تنهایی رنج می برند و دوست دارند همیشه دوستی کنارشان باشد. اکثر سالمندان به تعریف کردن خاطرات قدیمی و تجربیاتشان علاقه زیادی دارند. به همین جهت تنهایی موجب افسردگی آنها می شود. پرستار سالمند می تواند به عنوان یک دوست و هم صحبت همیشه کنارشان باشد. پرستار سالمند با گوش دادن به او باعث می شود تا احساس اعتماد به نفس بیشتری کند. همچنین اوقات خوبی در کنار هم خواهند داشت.

کمک به سالمند در امور شخصی

بسیاری سالمندان حتی در انجام امور شخصی مانند رفتن به دستشویی و حمام نیز دچار مشکل هستند. آنها به دلایل مختلفی مانند پادرد و مشکلات دیگر با سختی و مشکلات امور روزانه را انجام می دهند. وجود یک پرستار سالمند در منزل می تواند برای کمک به انجام بسیاری از این امور مفید باشد. پرستار سالمند مراقب نشستن و برخاستن و بسیاری کارهای او می باشد. به او کمک می کند تا امور روزانه را راحت تر و با احتیاط بیشتری انجام دهد. وجود پرستار سالمند در منزل باعث می شود تا از بسیاری خطرات جدی به دلیل مشکلات و ناتوانی های جسمانی جلوگیری شود.

مراقبت های دارویی

بیشتر سالمندان دارو یا داروهایی برای مشکلات مختلف جسمی مصرف می کنند. پرستار سالمند کمک خواهد کرد تا داروها به موقع مصرف شود. برخی سالمندان به دلیل فکر و خیال و مشغله های ذهنی فراموش می کنند که داروهایشان را مصرف کنند. همچنین گاهی حتی از یاد می برند که دارویشان را خورده اند و دوباره اقدام به خوردن دارو می کنند. وجود پرستار سالمند در منزل می تواند از این خطرات احتمالی تا جای ممکن جلوگیری نماید.

مراقبت های بهداشتی

بهداشت یکی از موارد مهم در مراقبت و نگهداری از سالمندان محترم می باشد. سالمندان دیگر نمی توانند مانند جوان تر ها نظافت محیط اطراف و خودشان را رعایت کنند. آنها به دلیل ناتوانی های جسمی و کم توانی های بدنی زودتر خسته می شوند یا نمی توانند بسیاری کارها را انجام دهند. از وظایف مهم پرستار سالمند مراقبت های بهداشتی می باشد. پرستار سالمند باید به سالمند محترم کمک کند تا به حمام برود و به خوبی استحمام کند. همچنین می تواند به او کمک کند تا لباس هایش را به موقع تعویض کند و لباس پاکیزه بر تن داشته باشد.

پرستار سالمند

مراقبت های غذایی

بسیاری از خوراکی ها و مواد غذایی برای سالمندان مضر است. همچنین برخی سالمندان عزیز به دلیل بیماری های خاص باید غذاهای محدودی را مصرف کنند. یکی از مهم ترین مراقبت های پرستار سالمند همین مراقبت های غذایی است. پرستار سالمند او را به خوردن خوراکی های مفید تشویق می کند و مواد مضر را از او منع می کند. بسیار دیده شده که سالمندان با خوردن شیرینی و یا خوراکی های چرب آسیب جدی دیده اند. وجود یک پرستار سالمند در منزل به کاهش این خطرات احتمالی کمک شایانی خواهد کرد.

پرستار سالمند

پرستار سالمند با توجه به شرایط شما

پرستار سالمند پوشکی

سالمندان در برخی مواقع به دلیل افزایش سن یا وجود برخی بیماری ها اختیاری در دفع یا ادرار پیدا می کنند. به همین خاطر اطرافیان و خانواده آنها مجبورند آنها را پوشک کنند. نگهداری از چنین سالم نداریم بسیار مشکل است. چرا که آنها ممکن است برخی ناراحتی های دیگر مانند دردهای عضلانی نیز مواجه باشند. به همین خاطر نظافت آنها و رعایت موارد بهداشتی کمی مشکل خواهد شد. یکی از خدمات حرفه ای موسسه توانبخش ارائه پرستار سالمند برای انواع سالمندان با شرایط مختلف است. پرستار سالمند پوشکی می تواند گزینه مناسبی برای خانواده هایی باشد سالمندان با این شرایط دارند.

پرستار سالمند آلزایمری

آلزایمر یا همان فراموشی یکی از بیماری های مربوط به حافظه می باشد. احتمال اطلاع به این بیماری یا اختلال با افزایش سن بیشتر می شود. با افزایش سن بازسازی سلول های حافظه و مغز انسان با مشکلاتی که ممکن است روبرو شود. همچنین عدم رعایت موارد تغذیه ای و یا تاثیر برخی داروها ممکن است باعث ابتلا به اختلال آلزایمر شود. این اختلال در هر سنی ممکن است به وجود بیاید. در بین سالمندان افراد مسن رایج تر است. 

نگهداری از افرادی با این اختلال بسیار مشکل است. در بسیاری موارد اهالی خانواده و اطرافیان مبتلایان آلزایمر درگیر ماجراهای می شوند. با توجه به اینکه اختلال چه مقدار شدید باشد مشکلات ناشی از آن نیز بیشتر می شود. به طور مثال ممکن است فرد مبتلا به آلزایمر خانواده خود را نیز از یاد ببرد. این باعث می شود احساس ناامنی می کند رفتار بدی با اطرافیانش داشته باشد. در موارد دیگر نیز آلزایمر ممکن است روی حافظه کوتاه مدت اثراتی داشته باشد. مثلاً از یاد می برد که داروهایش را مصرف کرده است یا خیر. این می تواند سلامتی فرد را دچار مشکلاتی می کند. اگر تصور کند که داروهایش را مصرف کرده است اما این قضیه درست نباشد ممکن است به خاطر استفاده نکردن از دارو ها با مشکلاتی روبرو شود. همچنین مصرف دوباره و چندباره داروها نیز بسیار خطرناک خواهد بود. به همین دلیل اطرافیان افراد باید بسیار مواظب آنها باشند و تلاش کنند تا حد امکان این افراد را تنها نگذارند.

در موسسه توان بخش انواع پرستار سالمند آشنایی با بیماری آلزایمر آماده خدمات رسانی هستند. اگر سالمند عزیزی دارید که از آلزایمر رنج می‌برد و می‌خواهید بهتر و بیشتر از او مراقبت نماییم می توانید از خدمات حرفه ای پرستار سالمند توانبخش استفاده نمایید. با توجه به شدت و نوع بیماری و دیگر شرایط شما بهترین پرستار سالمند انتخاب و به شما معرفی می شود. پرستار سالمند خطرهای ناشی از اختلال آلزایمر را به حداقل برساند.

استاندارد های مراقبت از سالمند موسسه توانبخش

  • دست یابی، حفظ و ارتقاء کیفیت زندگی مددجویان سالمند در بالاترین سطح ممکن
  • تعهد ، مسئولیت پذیری و داشتن اخلاق حرفه ای در ایفای نقش های عملکردی کاربردی مربوط به سالمند
  • حصول اطمینان نسبت به تامین نیازهای ویژه مددجوی سالمند
  • مشارکت ،همکاری و برقراری ارتباط مداوم با سالمند و اعضای تیم سلامت در ارائه خدمات و مراقبت های پرستاری به
    سالمند
  • حمایت ویژه و همه جانبه مددجوی سالمند در فائق آمدن به ناتوانی و ارتقاء سطح کارآمدی و توانمندی خویش
  • کوشش برای بهبود مداوم و ارتقاء کیفیت اقدامات و خدمات پرستاری سالمند و کودک

سالمندان انسان های حساسی هستند که به دلیل شرایط سنی و البته جسمی خود به مراقبت و پرستاری نیازمند هستند و البته توجه همه جانبه اما به دلیل مشغله های کاری فراوان این امر از سوی فرزندان آنها عملا امکان پذیر نیست.موسسه پرستاری توانبخش با هدف رفع این مشکل تاسیس گردیده .

شما به راحتی می توانید بدون آن که سالمند عزیز خود را به خانه سالمندان بسپارید و باری از نکوهش های اطرافیان و جامعه را تحمل کنید به موسسه ما مراجعه کرده و یک پرستار متخصص را برای هر ساعت از شبانه روز در خدمت بگیرید.

بخش پرستاری سالمند موسسه توانبخش تیم قدرتمندی از پرستاران را گرد هم آورده است که به طور کاملا تخصصی در این زمینه آموزش دیده اند و براساس فرآیندی سخت از سوی ما برگزیده و انتخاب شده و در طول کار نیز تحت نظارت شدید قرار خواهند داشت.

پرستاران ما به خوبی این موضوع را فراگرفته اند که سالمندان از هر لحاظ حساس هستند.

تمامی پرستاران ما آموزش های لازم در حوزه های روانشناسی ، مراقبت های اولیه ،پرستاری ، آشنایی ابتدایی و لازم با دارو ها ، بهیاری و مددکاری و …. را دیده اند و علاوه بر این ها دارای سالها تجربه در زمینه پرستاری سالمند هستند.

شماره های تماس :

66564223 – 66923937

22610455 – 88309329

33305601 – 33305727

44616422 – 77517603

44616409 – 44616422

 

انتقادات و پیشنهادات :

66597636

 

فکس :

66943936

 

پاسخگویی شبانه روزی :

09125833546  –  09122482045

 

مسئول فنی :

0902-1233211

 

نشانی :

تهران، بلوار کشاورز، خیابان جمالزاده شمالی، پلاک 305، طبقه دوم، واحد 14

 

ایمیل :

etavanbakhshco@gmail.com

 

اینستاگرام :

tavanbakhshco

 

تلگرام :

tavanbakhshnegin@